Trwa ładowanie...

Sejm. Ruszył blok głosowań: w tym wybór nowego RPO (TRANSMISJA)

O godzinie 17 Sejm rozpoczął głosowania - ze wstępnego harmonogramu wynika, że po południu dojdzie także do wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. Głosowania potrwają, według planu, do 19:45. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!

d37iy08
d37iy08

Posłowie rozpoczęli głosowania o godzinie 17. Najpierw Sejm zajął się uchwałą ws. zatrzymania rosyjskiego opozycjonisty Alekseija Nawalnego. Potem posłowie zajmą się sprawozdaniem komisji o "uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw".

Sejm ma zająć się także powołaniem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Po raz trzeci do walki o urząd staje Zuzanna Rudzińska-Bluszcz zgłoszona przez Lewicę oraz organizacje pozarządowe. Z kolei większość parlamentarna PiS zgłosiła wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka (jako jedyny uzyskał pozytywną rekomendację sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka). W stawce jest także prof. Robert Gwiazdowski zaproponowany przez PSL i Konfederację.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37iy08
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37iy08
Więcej tematów