Trwa ładowanie...
d3jf1er

Sejm nie wybrał Rzecznika Praw Dziecka. Wtopa posłów PiS

Agnieszka Maria Dudzińska była jedyną kandydatką na urząd Rzecznika Praw Dziecka. Po tym, jak rekomendowała ją sejmowa komisja, głosowanie na sali plenarnej wydawało się formalnością. Tak samo musieli pomyśleć posłowie PiS, bo aż 37 z nich nie wzięło w nim udziału.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agnieszka Maria Dudzińska nie została Rzecznikiem Praw Dziecka. (Agencja Gazeta)
d3jf1er

Jak zauważa portal 300.polityka, część z nieobecnych brała udział w poprzednich głosowaniach porannego bloku. Czterech posłów PiS zagłosowało przeciw, dziewięciu - wstrzymało się od głosu. W efekcie kandydatura Agnieszki Dudzińskiej upadła dwoma głosami - 194 do 192.

W poniedziałek kandydatka na Rzecznika Praw Dziecka uzyskała rekomendację komisji. Wcześniej nie dostali ich Ewa Jarosz, Paweł Kukiz-Szczuciński oraz kandydatka PiS Sabina Lucyna Zalewska. Ta ostatnia sama zrezygnowała z ubiegania się o funkcję po tym, jak nie uzyskała przychylności członków komisji. Sejm nie wybrał nowego rzecznika, a cała procedura zaczęła się od nowa.

d3jf1er

Zobacz wideo: Ewa Kopacz wspomina swoją klęskę. "Można było przełożyć głosowanie"

Agnieszka Dudzińska kojarzona jest z Instytutem Studiów Politycznych PAN, działała m.in. w stowarzyszeniu Nie-Grzeczne Dzieci. Była też wiceprezeską Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dudzińska jest zaangażowana w walkę o dobre warunki dla osób z niepełnosprawnościami. W Warszawie starała się m.in. o mieszkania i szkoły dostępne dla takich osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jf1er

Podziel się opinią

Share

d3jf1er

d3jf1er
Więcej tematów