Trwa ładowanie...
d1xbm6s

Sejm: jednorazowy dodatek rodzinny w październiku

W październiku - a nie we wrześniu - rodzice dostaną jednorazowy dodatek rodzinny na każde trzecie i kolejne dziecko - zdecydowały w czwartek połączone sejmowe komisje finansów oraz polityki społecznej i rodziny.

d1xbm6s
d1xbm6s

Komisje rozpatrywały senacką poprawkę do ustawy o jednorazowym dodatku rodzinnym dla rodzin wielodzietnych w 2001 r. Przesuwa ona termin wypłaty dodatku na październik w przypadku wypłaty z urzędu, oraz najpóźniej do 15 listopada, gdy wypłata dodatku następuje na wniosek uprawnionego.

Ewa Tomaszewska (AWS) i przedstawicielka rządu Alina Wiśniewska argumentowały, że przesunięcie terminu wypłaty jest konieczne ze względu na przeciągające się prace legislacyjne nad ustawą.

Projekt przewiduje jednorazowe wsparcie w wysokości 115 zł na każde trzecie i kolejne dziecko. Dodatek ma przysługiwać rodzinom na dziecko do szesnastu lat lub - jeśli się uczy - do dwudziestu.

Wypłata dodatku jest niezależna od dochodów rodziny. Rodziny uprawnione do zasiłku rodzinnego dostaną dodatek wraz z zasiłkiem, pozostałe będą musiały złożyć odpowiedni wniosek.

Podobne dodatki były wypłacone rok i dwa lata temu.

Przeciwko przyjęciu poprawki Senatu głosowali tylko posłowie SLD, którzy nie zgadzają się m.in. z tym, by dodatki przysługiwały wszystkim rodzinom z trójką dzieci niezależnie od ich sytuacji materialnej. (mk)

d1xbm6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xbm6s
Więcej tematów