Trwa ładowanie...
dowly5r

Sędzia szuka szpitala, w którym sparaliżują skazańca

Amnesty International poinformowało, że saudyjski sędzia zwrócił się do kilku szpitali, by sprawdzić, czy możliwe jest przecięcie rdzenia kręgowego oskarżonego, który spowodował w bójce paraliż innego mężczyzny. AI apeluje do władz saudyjskich o odstąpienie od ukarania medycznym paraliżem i podkreśla, że spowodowanie z premedytacją paraliżu jest tożsame z torturami - podał portal BBC News.

dowly5r

Islamskie prawo w Arabii Saudyjskiej zezwala na stosowanie kar opartych na logice zemsty: skazanemu można wyłupić oko za oko, za zabicie człowieka grozi ścięcie głowy.

Hassiba Hadj Sahraoui z AI mówi, że organizacja apeluje do saudyjskich władz, by nie wykonywały wyroku, który "nie jest niczym innym jak torturą".

- Celowe, świadome sparaliżowanie człowieka (...) byłoby złamaniem międzynarodowych zobowiązań dotyczących praw człowieka - dodaje Sahraoui.

Doniesienia o poszukiwaniu szpitala, który podjąłby się wykonania takiego wyroku pochodzą z miasta Tabuk (północny-zachód).

Brat mężczyzny, który został sparaliżowany po bójce z oskarżonym, poinformował Associated Press, że jego poszkodowany brat zwrócił się do sędziego w Tobuku z prośbą o nałożenie kary zgodnej z prawem islamskim i równorzędnej z wyrządzoną krzywdą.

dowly5r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dowly5r
Więcej tematów