Trwa ładowanie...

Sędzia podmieniła metki z cenami. Jest akt oskarżenia

Sędzia Wiesława B.-M. ze Szczecina przekleiła ceny na przewodnikach turystycznych i próbowała kupić je taniej. Na oszustwie zyskałaby... 30 złotych. Wszystko zarejestrowały kamery. Sędzi uchylono immunitet i postawiono zarzuty.
Share
Wiesławie B.-M. grozi 8 lat więzienia
Wiesławie B.-M. grozi 8 lat więzieniaŹródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
dzwh450

Wiesława B.-M. jest sędzią wydziału cywilnego-odwoławczego Sądu Okręgowego w Szczecinie z 25-letnim stażem pracy. Nieudolnej próby oszustwa dokonała w czerwcu 2017 roku w jednym z miejskich hipermarketów. Sędzia chciała zaoszczędzić, zmieniając ceny na przewodnikach po Pradze, Izraelu i Transylwanii, które później położyła na sklepowej taśmie. I tak już promocyjne ceny, obniżone z 24,99 zł na 14,99 zł, zamieniła na naklejki z ceną z innych produktów, sprzedawanych po 4,99 zł.

Kobietę zatrzymała ochrona sklepu. Przybyłym na miejsce policjantom pokazała legitymację sędziowską i wyszła z marketu. Sprawą zajął się specjalny Wydział Spraw Wewnętrznych w Prokuraturze Krajowej, który wystąpił o odebranie Wiesławie B.-L. sędziowskiego immunitetu.

dzwh450

- Nie potrafię zrozumieć, jak ludzie, którzy na co dzień osądzają innych, sami w codziennym życiu nie są w stanie przestrzegać elementarnych zasad uczciwości. Nie mieści mi się w głowie, że tak zuchwale i nieetycznie może zachowywać się osoba, która jak na polskie warunki bardzo dobrze zarabia i która z racji swojego urzędu powinna szczególnie dbać o swój autorytet - komentował sprawę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ostatecznie immunitet sędzi Wiesławie B.-M. odebrał Sąd Najwyższy. Dzięki tej decyzji prokuratura mogła postawić jej zarzut oszustwa. Kobiecie grozi 8 lat więzienia.

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzwh450

Podziel się opinią

Share
dzwh450
dzwh450
Więcej tematów