Trwa ładowanie...

Sędzia, który uniewinnił Joannę Jaśkowiak nie uniknie dyscyplinarki

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych przejął sprawę Sławomira Jęksy. To sędzia, który uniewinnił żonę prezydenta Poznania, za wykrzykiwanie wulgaryzmów w czasie "czarnego marszu". Jego decyzji nie chciała oceniać wyznaczona do tego sędzia.

Share
Sędzia, który uniewinnił Joannę Jaśkowiak nie uniknie dyscyplinarki
Źródło: East News, Fot: Jacek Trublajewicz/REPORTER
dhhdzbf

Sprawę sędziego miała prowadzić zastępca rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym Mariola Głowacka. Ta jednak odmówiła wszczęcia postępowania. Jak wskazywała w uzasadnieniu swojej decyzji, nie wskazano, które z wypowiedzi sędziego Sławomira Jęksy należałoby uznać za uchybiające godności urzędu.

Portal wpolityce.pl donosi, że w sprawie interweniuje KRS. Jeden z zastępców Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych Przemysław Radzik ocenił decyzję Głowackiej za prawnie niedopuszczalną. Postanowił także przejąć postępowanie w sprawie Sławomira Jęksy, które nakazał wcześniej wszcząć. To sędzia, który uniewinnił żonę prezydenta Poznania za jej zachowanie w czasie demonstracji 8 marca 2017 roku.

dhhdzbf

Żona prezydenta Poznania przeklinała ze sceny

Joanna Jaśkowiak w wulgarnych słowach wyrażała wtedy swoje niezadowolenie z sytuacji politycznej w Polsce. Rozpatrujący sprawę sędzia Jęksa przyznał, że wprawdzie jej słowa wypowiedziane przez Jaśkowiak są naganne i demoralizujące, ale to, co dzieje się w Polsce jest "znacznie większym złem".

W maju Joanna Jaśkowiak miała zapłacić 1000 zł grzywny za swoje zachowanie. Podkreślała wtedy, że "jest dumna ze swoich słów" i odwołała się od wyroku. Podczas rozprawy 24 września sąd apelacyjny uznał jej argumenty.

Zobacz także: Obiegówka - prezydent Poznania przyłapany na gorącym uczynku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhhdzbf

Podziel się opinią

Share
dhhdzbf
dhhdzbf
Więcej tematów