Trwa ładowanie...
dq2glqz

Sędzia, który uniewinnił Joannę Jaśkowiak nie uniknie dyscyplinarki

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych przejął sprawę Sławomira Jęksy. To sędzia, który uniewinnił żonę prezydenta Poznania, za wykrzykiwanie wulgaryzmów w czasie "czarnego marszu". Jego decyzji nie chciała oceniać wyznaczona do tego sędzia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia, który uniewinnił Joannę Jaśkowiak, nie uniknie postępowania dyscyplinarnego
Sędzia, który uniewinnił Joannę Jaśkowiak, nie uniknie postępowania dyscyplinarnego (East News, Fot: Jacek Trublajewicz/REPORTER)
dq2glqz

Sprawę sędziego miała prowadzić zastępca rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym Mariola Głowacka. Ta jednak odmówiła wszczęcia postępowania. Jak wskazywała w uzasadnieniu swojej decyzji, nie wskazano, które z wypowiedzi sędziego Sławomira Jęksy należałoby uznać za uchybiające godności urzędu.

Portal wpolityce.pl donosi, że w sprawie interweniuje KRS. Jeden z zastępców Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych Przemysław Radzik ocenił decyzję Głowackiej za prawnie niedopuszczalną. Postanowił także przejąć postępowanie w sprawie Sławomira Jęksy, które nakazał wcześniej wszcząć. To sędzia, który uniewinnił żonę prezydenta Poznania za jej zachowanie w czasie demonstracji 8 marca 2017 roku.

Żona prezydenta Poznania przeklinała ze sceny

dq2glqz

Joanna Jaśkowiak w wulgarnych słowach wyrażała wtedy swoje niezadowolenie z sytuacji politycznej w Polsce. Rozpatrujący sprawę sędzia Jęksa przyznał, że wprawdzie jej słowa wypowiedziane przez Jaśkowiak są naganne i demoralizujące, ale to, co dzieje się w Polsce jest "znacznie większym złem".

W maju Joanna Jaśkowiak miała zapłacić 1000 zł grzywny za swoje zachowanie. Podkreślała wtedy, że "jest dumna ze swoich słów" i odwołała się od wyroku. Podczas rozprawy 24 września sąd apelacyjny uznał jej argumenty.

Zobacz także: Obiegówka - prezydent Poznania przyłapany na gorącym uczynku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dq2glqz

Podziel się opinią

Share

dq2glqz

dq2glqz
Więcej tematów