Trwa ładowanie...
d3hggrw

Sędzia Igor Tuleya komentuje sprawę Tomasza Komendy. "Tragiczne błędy zdarzają się wszędzie"

- Mogę się tylko bić w pierś - powiedział sędzia Igor Tuleya. Jego zdaniem skazanie Tomasza Komendy to błąd. A te zawsze zdarzają się przy wydawaniu wyroków i trudno będzie ich uniknąć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Igor Tuleya uważa, że kwestia odpowiedzialności sędziów ws. Komendy jest złożona
Sędzia Igor Tuleya uważa, że kwestia odpowiedzialności sędziów ws. Komendy jest złożona (PAP, Fot: Rafał Guz)
d3hggrw

- Zdarza się, że lekarz chirurg zaszyje pacjentowi w brzuchu chustę i zdarzają się również takie błędy w wymiarze sprawiedliwości - powiedział w rozmowie z Radiem Zet sędzia Igor Tuleya.

W jego ocenie sprawa Tomasza Komendy nie jest odosobniona. - Myślę, że może być takich spraw więcej - zaznaczył. I dodał, że "błędy, tragiczne błędy, zdarzają się wszędzie".

- Mogę się tylko bić w pierś i podejrzewam, że, tak jak każdy sędzia w naszym kraju, mogę się wstydzić - stwierdził.

Sędzia Tuleya przyznał jednak, że gdy myślał o sprawie Komendy, zastanowiła go jedna rzecz. - Te osoby, które teraz krzyczą o błędach, których dopuścił się wymiar sprawiedliwości, proszę sobie przypomnieć ich wypowiedzi na temat zaostrzenia kar czy nawet wprowadzenia kary śmierci - uznał.

W jego ocenie kwestia odpowiedzialności sędziów za wydanie wyroku skazującego nie jest oczywista. - To wszystko zależy od okoliczności tej sprawy. Nie podejrzewam, żeby w XXI w. zdarzały się przypadki takich zbrodni sądowych, do jakich dochodziło w latach 40. i 50., trudno to sobie wyobrazić. - stwierdził.

d3hggrw

Zobacz także: Kamiński: Wyrzucam z Facebooka tych którzy źle życzą Kaczyńskiemu w szpitalu

Źródło: Radio ZET

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hggrw

Podziel się opinią

Share

d3hggrw

d3hggrw
Więcej tematów