Trwa ładowanie...
dkpa99a

Sebastian Pitoń kontrowersyjnie o PiS i pandemii

Sebastian Pitoń, lider "Góralskiego Veta" zapowiada bunt górali, którzy wbrew rządowym restrykcjom otworzą hotele i restauracje. Jest przekonany, że turyści bardzo chętnie skorzystają z tej możliwości.
Share
Sebastian Pitoń lider "Góralskiego Veta" o otwarciu hoteli i restauracji
Sebastian Pitoń lider "Góralskiego Veta" o otwarciu hoteli i restauracjiŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
dkpa99a

Sebastian Pitoń, architekt z Kościeliska i lider akcji protestacyjnej "Górlaskie Veto" był we wtorek gościem w programie "Gość Radio ZET". W rozmowie z Beatą Lubecką przyznał, że przeszedł koronawirusa i jego zdaniem jest to "przyjemna i niegroźna choroba". Pitoń nie szczędził również słów krytyki pod adresem PiS.

Sebastian Pitoń o PiS: to rebelianci i buntownicy

Jednym z tematów rozmowy Pitonia i Lubeckiej był zapowiadany przez górali plan łamania obostrzeń i otwierania się dla turystów. - Nie będzie żadnych strajków. My nie jesteśmy buntownikami. Uważamy rząd za buntowników. Chcemy zupełnie normalnie żyć. Chcemy, żeby prawo obowiązywało i czujemy się strażnikami porządku prawnego – mówił na antenie Radia ZET Pitoń.

dkpa99a

Lider "Góralskiego Veta" podkreślał, że rządowa pomoc dla przedsiębiorców to fikcja, a wiele przedsiębiorstw z powodu obostrzeń znalazło się na skraju bankructwa. - To nie jest tak, że ministrowie zrzucili się i dali nam miliard. Wykreowali go czy wydrukowali – dodał. Podkreślił również, że "Góralskie Veto" nie wysnuwa żadnych postulatów. Jednak rząd, chcąc odzyskać zaufanie górali, powinien rozważyć m.in. obniżenie VAT i likwidację podatku dochodowego.

Koronawirus. Tak seniorzy będą mogli zapisać się na szczepienie. Michał Dworczyk zdradza szczegóły

Kiedy Beata Lubecka pytała o szanse na powodzenie akcji łamania obostrzeń, Pitoń podkreślił, że jego zdaniem są znaczące, bo do akcji może przystąpić cała Polska. Na pytanie, czy turyści zdecydują się, mimo pandemii, przyjechać na urlop, odpowiedział, że ma sygnały i wie, że przyjadą.

dkpa99a

Sebastian Pitoń o pandemii: koronawirus to przyjemna choroba

Podczas rozmowy poruszany był również temat pandemii koronawirusa. - Ja jestem człowiekiem bardzo racjonalnym. Nie mogę przyjąć narracji o pandemii. Fakty jej nie wytrzymują. Żadnej pandemii nie ma - podkreślał Pitoń. Dodał również, że sam chorował na koronawirusa i jego zdaniem jest to "lekka i przyjemna choroba".

- W górce śmierci, która miała miejsce w listopadzie, ponad tysiąc osób w Polsce umierało ze względu na restrykcje rządu. Tylko ok. 3 proc. umierało ze zdiagnozowanym covidem. Z czego przypuszczam, że znaczna część to były diagnozy lipne - twierdził Pitoń, którego zdaniem dostępne dane GUS i Ministerstwa Cyfryzacji nie potwierdzają istnienia pandemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkpa99a

Podziel się opinią

Share
dkpa99a
dkpa99a
Więcej tematów