Trwa ładowanie...
d2cyb2q

Ścieżki rowerowe, skansen, miejsca do uprawiania sportu i rekreacji - tak ma wyglądać park Rataje

• Zaprezentowano wizualizację poznańskiego parku Rataje
• Mają się w nim znaleźć m.in. ogród zmysłów, miejsca do sportu i rekreacji oraz ścieżki rowerowe
• Jedną z atrakcji ma być Skansen Średzkiej Kolei Powiatowej
• Inwestycja będzie kosztować ponad 21 mln zł
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ścieżki rowerowe, skansen, miejsca do uprawiania sportu i rekreacji - tak ma wyglądać park Rataje
(Pracownia Projektowa Perspektywa, Fot: wizualizacja)
d2cyb2q

Park Rataje ma powstać pomiędzy osiedlami Bohaterów II Wojny Światowej, Polan, Armii Krajowej i Oświecenia. Do zagospodarowania jest w sumie ok. 14,5 ha powierzchni. Teren, na którym ma powstać park, wymaga całkowitej rekultywacji, w szczególności dotyczy to jego części wschodniej, położonej na terenach poprzemysłowych.

Po zakończeniu wszystkich prac park ma być jednym z najpiękniejszych miejsc w Poznaniu. W ramach inwestycji planowane są nowe nasadzenia zieleni wysokiej i niskiej oraz inwestycje w różnorodną roślinność o wysokich parametrach wielkościowych i gatunkowych. W projekcie przewidziano również drogi rowerowe i piesze, miejsca wypoczynku, rekreacji i sportu, a także element historyczny w postaci Skansenu Średzkiej Kolei Powiatowej.

Całkowita szacowana wartość projektu to ponad 21 mln zł. Blisko 13 mln zł ma pochodzić z Unii Europejskiej. Wniosek o dofinansowanie został już złożony do konkursu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przyznaje środki w ramach Działania 2.5 "Poprawa jakości środowiska miejskiego" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

d2cyb2q

- Przygotowany przez miasto wniosek o dofinansowanie projektu "Park Rataje w Poznaniu" uzyskał pozytywną ocenę formalną oraz bardzo wysoki wynik w pierwszej, wstępnej ocenie merytorycznej - mówi Jan Gosiewski z Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania - Pozostaje mieć nadzieję, że na kolejnym etapie ta ocena będzie równie korzystna i projekt zostanie skierowany do dofinansowania - dodaje.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2cyb2q

Podziel się opinią

Share
d2cyb2q
d2cyb2q
Więcej tematów