Trwa ładowanie...
d42uz19
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Schetyna rekomendowany na marszałka sejmu

Zarząd PO rekomendował Grzegorza Schetynę na funkcję marszałka Sejmu - poinformował dziennikarzy poseł tej partii Sławomir Nitras. Członkowie zarządu obradują w Warszawie po wygranych przez Bronisława Komorowskiego wyborach prezydenckich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Schetyna rekomendowany na marszałka sejmu
(PAP)
d42uz19

Po tym zwycięstwie do obsadzenia zostanie właśnie funkcja marszałka. Grzegorz Schetyna zgodził się na kandydowanie na to stanowisko. Jutro premier Donald Tusk będzie rozmawiał o tej kandydaturze z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem.

Zapowiadając spotkanie z przedstawicielami PSL, Nitras powiedział: - Przedstawimy naszą kandydaturę na stanowisko marszałka Sejmu; decyzją zarządu będzie to Grzegorz Schetyna.

Dodał, że PO oczekuje ze strony PSL akceptacji dla tej kandydatury. Ocenił, że wtorkowe spotkanie będzie satysfakcjonujące dla wszystkich.

d42uz19

Nitras poinformował też, że Schetyna - obecny szef klubu parlamentarnego PO, który wcześniej mówił, że "nie pali się" do objęcia stanowiska marszałka Sejmu - zgodził się na to.

Schetyna ma zastąpić obecnego marszałka Bronisława Komorowskiego, który wygrał wybory prezydenckie.

Nitras dodał, że zarząd PO podsumował także przebieg kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi i rozmawiał o scenariuszu na najbliższe dni.

Grzegorz Schetyna jest szefem klubu PO. Wśród innych kandydatów na marszałka wymieniano wcześniej Ewę Kopacz i Bogdana Zdrojewskiego.

d42uz19

Podziel się opinią

Share

d42uz19

d42uz19
Więcej tematów