ycipk-xzbzwu
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Schetyna rekomendowany na marszałka sejmu

Zarząd PO rekomendował Grzegorza Schetynę na funkcję marszałka Sejmu - poinformował dziennikarzy poseł tej partii Sławomir Nitras. Członkowie zarządu obradują w Warszawie po wygranych przez Bronisława Komorowskiego wyborach prezydenckich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Schetyna rekomendowany na marszałka sejmu
(PAP)
ycipk-xzbzwu

Po tym zwycięstwie do obsadzenia zostanie właśnie funkcja marszałka. Grzegorz Schetyna zgodził się na kandydowanie na to stanowisko. Jutro premier Donald Tusk będzie rozmawiał o tej kandydaturze z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem.

Zapowiadając spotkanie z przedstawicielami PSL, Nitras powiedział: - Przedstawimy naszą kandydaturę na stanowisko marszałka Sejmu; decyzją zarządu będzie to Grzegorz Schetyna.

Dodał, że PO oczekuje ze strony PSL akceptacji dla tej kandydatury. Ocenił, że wtorkowe spotkanie będzie satysfakcjonujące dla wszystkich.

ycipk-xzbzwu

Nitras poinformował też, że Schetyna - obecny szef klubu parlamentarnego PO, który wcześniej mówił, że "nie pali się" do objęcia stanowiska marszałka Sejmu - zgodził się na to.

Schetyna ma zastąpić obecnego marszałka Bronisława Komorowskiego, który wygrał wybory prezydenckie.

Nitras dodał, że zarząd PO podsumował także przebieg kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi i rozmawiał o scenariuszu na najbliższe dni.

Grzegorz Schetyna jest szefem klubu PO. Wśród innych kandydatów na marszałka wymieniano wcześniej Ewę Kopacz i Bogdana Zdrojewskiego.

ycipk-xzbzwu
Polub WP Wiadomości
ycipk-xzbzwu
ycipk-xzbzwu