Trwa ładowanie...
05-07-2010 22:20

Schetyna rekomendowany na marszałka sejmu

Zarząd PO rekomendował Grzegorza Schetynę na funkcję marszałka Sejmu - poinformował dziennikarzy poseł tej partii Sławomir Nitras. Członkowie zarządu obradują w Warszawie po wygranych przez Bronisława Komorowskiego wyborach prezydenckich.

Share
Schetyna rekomendowany na marszałka sejmuŹródło: PAP
d3q5om5

Po tym zwycięstwie do obsadzenia zostanie właśnie funkcja marszałka. Grzegorz Schetyna zgodził się na kandydowanie na to stanowisko. Jutro premier Donald Tusk będzie rozmawiał o tej kandydaturze z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem.

Zapowiadając spotkanie z przedstawicielami PSL, Nitras powiedział: - Przedstawimy naszą kandydaturę na stanowisko marszałka Sejmu; decyzją zarządu będzie to Grzegorz Schetyna.

Dodał, że PO oczekuje ze strony PSL akceptacji dla tej kandydatury. Ocenił, że wtorkowe spotkanie będzie satysfakcjonujące dla wszystkich.

d3q5om5

Nitras poinformował też, że Schetyna - obecny szef klubu parlamentarnego PO, który wcześniej mówił, że "nie pali się" do objęcia stanowiska marszałka Sejmu - zgodził się na to.

Schetyna ma zastąpić obecnego marszałka Bronisława Komorowskiego, który wygrał wybory prezydenckie.

Nitras dodał, że zarząd PO podsumował także przebieg kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi i rozmawiał o scenariuszu na najbliższe dni.

Grzegorz Schetyna jest szefem klubu PO. Wśród innych kandydatów na marszałka wymieniano wcześniej Ewę Kopacz i Bogdana Zdrojewskiego.

d3q5om5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q5om5
d3q5om5
Więcej tematów