Trwa ładowanie...
d2w6qca
03-11-2015 15:17

Schetyna postrachem polityków PO? Gość WP: wielu się go boi

- Schetyna ma jeden problem. Duża część członków Platformy się go boi, w dużej mierze przez te opowieści o Grzegorzu "zniszczę Cię" Schetynie - stwierdził Piotr Gursztyn z "Do Rzeczy" w programie #dziejesienazywo Wirtualnej Polski. Publicysta w ten sposób odniósł się do spekulacji na temat możliwych zmian na stanowisku przewodniczącego Platformy. O roszadach w kierownictwie PO mówiła też posłanka tej partii Ligia Krajewska oraz szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak.

Share
d2w6qca

Krajewska podkreśliła, że wynik jej partii nie był zły, zwłaszcza po ośmiu latach rządów i "podjęciu trudnych, niekoniecznie popularnych decyzji, jak te dotyczące OFE czy emerytur". W kontekście wyniku ostatnich wyborów pojawiły się spekulacje, czy Ewa Kopacz powinna być dalej szefową partii. - Będę czekać na to, kto wystartuje i jak zaprezentują się kandydaci - ucięła domysły.

Mariusz Błaszczak z PiS nie wskazał wyraźnie, kto lepiej sprawdziłby się jako szef PO, jednak nadmienił, że najlepiej współpracowało mu się z Grzegorzem Schetyną, gdy ten był marszałkiem. - On był najbardziej otwarty wobec opozycji - stwierdził.

Natomiast zdaniem Piotra Gursztyna działania Grzegorza Schetyny mają pewien mankament. - Ze Schetyną jest ten problem, że duża część członków PO się go po prostu boi. (...) Te wszystkie opowieści: Grzegorz "no mercy" (bez litości - red.) Schetyna, Grzegorz "wykończę Cię" Schetyna, nawet jeśli nie są prawdziwe, to jest wielu ludzi w Platformie, którzy w to wierzą - mówił.

d2w6qca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w6qca
d2w6qca
Więcej tematów