Trwa ładowanie...
d14fvba

Schetyna obiecuje Polakom "zachodni rząd". "Wrócimy na swoje miejsce"

Grzegorz Schetyna wziął udział w konferencji poświęconej 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Przewodniczący PO zapowiedział, że gdy opozycja przejmie władzę, Polska wróci na należne jej miejsce w UE i NATO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna zapowiedział, że umocni pozycję Polski w strukturach UE i NATO
Grzegorz Schetyna zapowiedział, że umocni pozycję Polski w strukturach UE i NATO (East News)
d14fvba

Organizatorem konferencji była PO. Podczas otwierającego wydarzenie przemówienia lider partii podkreślił, że droga Polski do NATO była długa i trudna. Wskazał również, którym ludziom i środowiskom zawdzięcza najwięcej w kontekście akcesu do Sojuszu.

- Ten szlak do NATO i UE wytyczyli ludzie różnych środowisk politycznych: Lech Wałęsa, Władysław Bartoszewski, Krzysztof Skubiszewski, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Geremek, Andrzej Olechowski, Włodzimierz Cimoszewicz, Jerzy Buzek, czy Leszek Miller. Warto to powtarzać, bo dzisiaj są tacy, którzy próbują pisać własną wersję historii, zastępując prawdziwych architektów Polski w NATO i UE, statystami, którzy wówczas retorykę brali za czyny, a chciejstwo i oczekiwania za strategię - wyliczał.

d14fvba

Schetyna wbił również szpilkę rządowi PiS, podkreślając, że pozycja Polski w NATO i UE byłaby znacznie mocniejsza. Przewodniczący PO zapowiedział, że po odzyskaniu władzy zamierza poprawić notowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

- Składam obietnicę w imieniu środowisk, które 20 lat temu głosowały za NATO, a tej jesieni stworzą nowy, w pełni zachodni, polski rząd: Polska wróci na swoje miejsce w NATO i UE, do grona państw współdecydujących o przyszłości świata zachodniego - powiedział lider Platformy.

Podczas przemówienia Grzegorz Schetyna złożył trzy obietnice. Po pierwsze, zamierza "przywrócić Polsce miejsce w Sojuszu i w Unii Europejskiej, wśród państw współdecydujących o przyszłości świata zachodniego". Ponadto, zapowiedział "ciężką pracę, która pozwoli zmniejszać różnice narastające dziś między USA a Europą". Po trzecie, Schetyna obiecał, że będzie przypominał, "wszystkim po obu stronach Atlantyku", iż członkowie Sojuszu stanowią "wspólnotę wartości, mają wspólne dziedzictwo i cywilizację, oparte na zasadach demokracji, wolności jednostki i rządów prawa".

d14fvba

Zobacz także: Tusk idealnym kandydatem na prezydenta. "Potrzebujemy silnego polityka, który zwycięży w wyborach"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14fvba

Podziel się opinią

Share

d14fvba

d14fvba
Więcej tematów