Trwa ładowanie...
Schetyna o współpracy z Dudą: "Jestem umiarkowanym optymistą"
Mariusz Szymczuk

Schetyna o współpracy z Dudą: "Jestem umiarkowanym optymistą"

Przez niemal trzy miesiące rząd, a więc także minister spraw zagranicznych, będzie musiał współpracować z Andrzejem Dudą. Zostanie zaprzysiężony na prezydenta 6 sierpnia. Grzegorz Schetyna powiedział w rozmowie z WP, że nie obawia się współpracy z nową głową państwa. - Uważam, że to kwestia dojrzałości. Jesteśmy z innych ugrupowań, ale polityka zagraniczna, tak jak polityka obrony, jest wspólna. Musi być elementem polskiej racji stanu. Ja jestem tutaj umiarkowanym, ale optymistą - zadeklarował w rozmowie z Wirtualną Polską Grzegorz Schetyna. Zdradził też, że PO - mimo niesprzyjających sondaży - nie składa broni i chce znów wygrać wybory.
Share
d217ih9

Wszystkie sondaże wskazują w tej chwili na to, że Platforma Obywatelska przegra najbliższe wybory. Ewa Kopacz zapyta o niekorzystne dla PO wyniki przypomniała wyniki badań Bronisława Komorowskiego. - I jak się skończyło? Więc nie byłabym taka pewna, że te sondaże kończą całą sprawę wyborów do parlamentu. Grzegorz Schetyna w rozmowie z WP porównał wybory do zawodów sportowych.

- W polityce tak samo jak w sporcie, nie można powiedzieć, że się gra o honorową porażkę czy nawet o remis. Zawsze się gra o zwycięstwo. Chociaż te wybory będą dla nas bardzo trudne. Szczególnie po wyborach prezydenckich. Po takiej twardej, brutalnej kampanii wiemy, że ta nie będzie lżejsza. Wracamy dziś z Dolnego Śląska, z Wrocławia. Z premier Ewą Kopacz. Chcemy pokazać, że zależy nam na wyborcach. Chcemy ich przekonać, by dali nam jeszcze 4 lata mandatu wyborczego - powiedział nam szef polskiej dyplomacji.

d217ih9

Podziel się opinią

Share
d217ih9
d217ih9
Więcej tematów