Trwa ładowanie...
d27uxw9
11-02-2015 10:57

Sawicki: pieniądze nie rosną na blokadach. Minister ma radę dla rolników

- Dziś nic takiego szczególnego nie wydarzyło się, co spowodowałoby wyprowadzenie rolników na drogi (...) Zima to dobry czas, żeby usiąść i pisać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Jeśli protestujący stracą ten czas na barykadach, to inni rolnicy ich wyprzedzą - uważa minister rolnictwa Marek Sawicki.

Share
d27uxw9

Minister, który był gościem TVN24, powiedział, że chce rozmawiać z związkami zawodowymi, ale "blokady i protesty to strata czasu". Wyjaśnił, że rolnicy utrudnią mieszkańcom Warszawy dojazdy do szkół, czy miejsc pracy. Przez to ludzie mogą się od nich odwrócić. - Mam lęk przed tym, że konsumenci mogą się odwrócić od kupowania polskich produktów - powiedział.

Według Sawickiego, zamiast protestować, powinni składać wnioski o dofinansowanie. - W ramach wspólnej polityki rolnej można uzyskać więcej pieniędzy. Zima to dobry czas, żeby usiąść i pisać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Jeśli protestujący stracą ten czas na barykadach, to inni rolnicy ich wyprzedzą - powiedział w TVN24.

Do składania wniosków Sawicki przekonywał rolników również w wywiadzie dla TVP1. Wyjaśnił, że "pieniądze nie rosną na blokadach".

Pikietujący mają pojawić się w Warszawie w okolicy godziny 14. Traktory protestujących rolników nie wjadą do samej stolicy i nie sparaliżują miasta. Rolnicy zostawią ciągniki na przedmieściach, a dalej pojadą autokarami.

d27uxw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27uxw9
d27uxw9
Więcej tematów