Trwa ładowanie...
d35sdln

Saudyjski szejk obala teorię Kopernika. "Ziemia się nie obraca"

Podczas wykładu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, szejk Bandar al-Khaibari stwierdził, że "niemożliwe jest, żeby Ziemia kręciła się wokół własnej osi (...) wtedy samoloty nie doleciałyby do celu". Tym samym "obalił" on heliocentryczną teorię budowy świata Mikołaja Kopernika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Saudyjski szejk obala teorię Kopernika. "Ziemia się nie obraca"
(AlArabiya)
d35sdln

Saudyjski duchowny nie od dziś słynie ze swoich kontrowersyjnych teorii. Bandar al-Khaibari twierdził wcześniej, że nikt nigdy nie wylądował na Księżycu, a relacja z tego wydarzenia to "hollywoodzkie sztuczki".

Tym razem, zapytany przez studenta o ruch planet, wyjaśnił zgromadzonym, że "Ziemia jest nieruchoma". Dodał, że nie jest możliwe, żeby "Ziemia kręciła się wokół własnej osi, bo wtedy samoloty nie doleciałyby do celu".

Część jego wystąpienia na uniwersytecie można zobaczyć w internecie. Swoja teorię wyjaśnia za pomocą szklanki z wodą. - To jest Ziemia (wskazując szklankę - przyp. red.). Jeśli wylecimy samolotem z lotniska w Szardży (miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - przyp. red.) i będziemy lecieć do Chin, nasz samolot zatrzyma się nieruchomo w powietrzu, to według waszej teorii, Chiny będą się zbliżać do nas, tak czy nie? (...) A jeśli polecimy w przeciwnym kierunku, nie dolecimy do Chin, bo Chiny też będą się przemieszczać, prawda? - wyjaśnił zgromadzonym studentom.

d35sdln

Podziel się opinią

Share
d35sdln
d35sdln
Więcej tematów