Trwa ładowanie...
d1obu3q

Sasin: Rozpoczęliśmy szerokie konsultacje dotyczące metropolii warszawskiej. Traktujemy je poważnie

- Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być tak, że będziemy wprowadzać jakieś rozwiązania wbrew obywatelom - powiedział o wynikach referendum w Legionowie ws. włączenia miasta do metropolii warszawskiej Jacek Sasin (PiS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sasin: Rozpoczęliśmy szerokie konsultacje dotyczące metropolii warszawskiej. Traktujemy je poważnie
(East News, Fot: Piotr Smolinski/REPORTER)
d1obu3q

W referendum dotyczącym propozycji włączenia do metropolii warszawskiej w Legionowie zagłosowało w niedzielę 46,72 proc. uprawnionych, tym samym jest ono ważne (konieczna była co najmniej 30-procentowa frekwencja). 94,27 proc. mieszkańców wskazało, że nie chce, by ich gmina została częścią metropolii warszawskiej. Referendum było inicjatywą radnych Legionowa.

- Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być tak, że będziemy wprowadzać jakieś rozwiązania wbrew obywatelom - komentował wynik w TOK FM Jacek Sasin, który jest jednym z inicjatorów planu powiększenia stolicy. - Rozpoczęliśmy szerokie konsultacje dotyczące metropolii warszawskiej. Traktujemy je poważnie - podkreślił.

- Opozycja szuka każdego pola, aby zetrzeć się z władzą - mówił Sasin.

d1obu3q

Poseł PiS ocenił, że wysoka frekwencja w lokalnym referendum to efekt działań Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że jego partia zawsze popierała samorządowe inicjatywy. - Przypomnę, że za rządów naszych poprzedników było z goła inaczej - stwierdził Sasin. Przywołał tutaj przykład referendum o odwołanie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w 2013 roku. PO nawoływała wtedy, aby nie uczestniczyć w głosowaniu. Ostatecznie zabrakło głosów, aby referendum okazało się wiążące.

Źródło: TOK FM

d1obu3q

Podziel się opinią

Share

d1obu3q

d1obu3q
Więcej tematów