Trwa ładowanie...

Sarna zaklinowała się w ogrodzeniu. Oto jak zwierzęta reagują na fajerwerki

Pracownicy Polskich Parków Narodowych opublikowali wstrząsające zdjęcie sarny, która zaklinowała się między prętami metalowego ogrodzenia. Zwierzę prawdopodobnie przestraszyło się wybuchów fajerwerków i próbowało uciec.

Share
Sarna zaklinowała się w ogrodzeniu. Oto jak zwierzęta reagują na fajerwerki
Źródło: Facebook/ Polskie Parki Narodowe
d22sp33

Odpalanie fajerwerków, to dla ludzi to dobra zabawa, ale dla wielu zwierząt jest to często wyrok śmierci. Tuż przed zbliżającym się Sylwestrem Związek Polskich Parków Narodowych apeluje do wszystkich o zabawę w atmosferze szacunku dla otaczającej nas przyrody.

Domowe czworonogi można w pewnym stopniu ochronić przed niepotrzebnym stresem (szczelnie zamknąć wszystkie okna, nie wychodzić z nimi na spacery tego dnia). Jednak w o wiele gorszej sytuacji są dzikie zwierzęta, które muszą radzić sobie same.

"Podczas kiedy my bawimy się w najlepsze - zwierzęta cierpią, a spłoszone głośnymi dźwiękami wpadają w panikę i tracą życie rozbijając się o szyby, ściany domów, ogrodzenia czy drzewa. Opuszczają często swe rewiry oddalając się od zajętych wcześniej terytoriów, w efekcie czego, nawet po ustaniu hałasu, w ich świecie powstaje zamęt, a życie dalej jest zagrożone" - argumentują.

d22sp33

Podziel się opinią

Share
d22sp33
d22sp33
Więcej tematów