Trwa ładowanie...
d36zgvl

Sarna zaklinowała się w ogrodzeniu. Oto jak zwierzęta reagują na fajerwerki

Pracownicy Polskich Parków Narodowych opublikowali wstrząsające zdjęcie sarny, która zaklinowała się między prętami metalowego ogrodzenia. Zwierzę prawdopodobnie przestraszyło się wybuchów fajerwerków i próbowało uciec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przerażone zwierzę próbowało uciec słysząc huk fajerwerków
Przerażone zwierzę próbowało uciec słysząc huk fajerwerków (Facebook/ Polskie Parki Narodowe)
d36zgvl

Odpalanie fajerwerków, to dla ludzi to dobra zabawa, ale dla wielu zwierząt jest to często wyrok śmierci. Tuż przed zbliżającym się Sylwestrem Związek Polskich Parków Narodowych apeluje do wszystkich o zabawę w atmosferze szacunku dla otaczającej nas przyrody.

Domowe czworonogi można w pewnym stopniu ochronić przed niepotrzebnym stresem (szczelnie zamknąć wszystkie okna, nie wychodzić z nimi na spacery tego dnia). Jednak w o wiele gorszej sytuacji są dzikie zwierzęta, które muszą radzić sobie same.

"Podczas kiedy my bawimy się w najlepsze - zwierzęta cierpią, a spłoszone głośnymi dźwiękami wpadają w panikę i tracą życie rozbijając się o szyby, ściany domów, ogrodzenia czy drzewa. Opuszczają często swe rewiry oddalając się od zajętych wcześniej terytoriów, w efekcie czego, nawet po ustaniu hałasu, w ich świecie powstaje zamęt, a życie dalej jest zagrożone" - argumentują.

d36zgvl

Podziel się opinią

Share
d36zgvl
d36zgvl
Więcej tematów