Trwa ładowanie...
d2md1jb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sarkozy: Rosja musi wycofać się z dużych miast Gruzji

Na podstawie porozumienia o zawieszeniu
broni, jakie podpisał w sobotę prezydent Dmitrij Miedwiediew,
Rosja musi wycofać swoje siły ze wszystkich głównych miast w
Gruzji, pomimo uprawnień do zastosowania "dodatkowych środków
bezpieczeństwa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sarkozy: Rosja musi wycofać się z dużych miast Gruzji
(AFP)
d2md1jb

Wynika to z listu przesłanego przez prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego do prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego.

Jak sprecyzowałem na naszej wspólnej konferencji prasowej w Tbilisi, te "dodatkowe środki bezpieczeństwa" mogą być zastosowane tylko w bezpośrednim sąsiedztwie Osetii Południowej, wyjąwszy jakiejkolwiek inne terytorium Gruzji - czytamy w liście, który w sobotę podała do wiadomości publicznej kancelaria francuskiego prezydenta.

W liście sprecyzowano, że środki te mogą zostać wdrożone jedynie na odległość kilku kilometrów od administracyjnych granic między Osetią Południową a Gruzją, w taki sposób, że nie będą nimi objęte żadne duże miasta, w szczególności miasto Gori.

Musi zostać osiągnięte specjalne porozumienie gwarantujące wolność poruszania się po drogach i liniach kolejowych w Gruzji - napisano w liście.

Władze Gruzji twierdzą, że Rosjanie wciąż kontrolują Gori - miasto o strategicznym znaczeniu.

d2md1jb

Podziel się opinią

Share

d2md1jb

d2md1jb
Więcej tematów