Trwa ładowanie...
dw7xape

Samoobrona: euforia w biało-czerwonych krawatach

(inf. własna)

Share
dw7xape
Andrzej Lepper i startujący z list Samoobrony detektyw Krzysztof Rutkowski przyjmują gratulacje i kwiaty od swoich zwolenników (PAP/Leszek Wróblewski)
Źródło: Andrzej Lepper i startujący z list Samoobrony detektyw Krzysztof Rutkowski przyjmują gratulacje i kwiaty od swoich zwolenników (PAP/Leszek Wróblewski)

Samoobrona - czwarte miejsce (według TVN) - na dźwięk tych słów w sztabie wyborczym tego ugrupowania rozległy się gromkie okrzyki radości. Wszyscy kandydaci Samoobrony i zwolennicy tej partii, którzy w niedzielny wieczór zebrali się - w oddalonym o 30 km od Warszawy Czosnowie - nie kryli swej radości. Przez telefony komórkowe informowali bliskich i współpracowników o wyborczym sukcesie.

Kilka minut po ogłoszeniu prognozy wyników do sztabu wyborczego przy dźwiękach hymnu Samoobrony wkroczył Andrzej Lepper. Jak powiedział dziennikarce Wirtualnej Polski, jest zadowolony z wyniku swojego ugrupowania, ale niezadowolony z niskiej frekwencji wyborczej. Stwierdził, że gdyby więcej wyborców głosowało również lepszy byłby wynik Samoobrony. Polska wieś źle zrobiła nie głosując - dodał.

Lepper uchylał się od odpowiedzi na pytanie czy Samoobrona będzie szukała koalicjanta, czy też pozostanie w opozycji. Poczekajmy do oficjalnego ogłoszenia wyników - powiedział. Wyraził także nadzieję, że najbliższe dni przyniosą poprawę notowań jego ugrupowania i osłabienie pozycji PSL.

dw7xape

Zwolennicy ugrupowania chętnie odpowiadali na pytania dziennikarzy. Nie będzie już siły i przemocy - powiedział WP kandydat na posła Sławomir Tomaszewski. Będziemy natomiast blokować ustawy niekorzystne dla małych przedsiębiorstw i małych miejscowości - dodał.

Oczekiwanie na coraz to nowsze prognozy wyborcze umilał poczęstunek. Na stół wjechały prosięta, indyki i półmiski wędlin - oczywiście 100-procentowo polskich. Obecni na wieczorze wyborczym zachęcali przybyłych dziennikarzy do skosztowania tych pyszności. Jedzcie dziennikarze, jedzcie. Może wtedy będziecie przychylnie pisali o Samoobronie - proponowała jedna z kandydatek do fotela na Wiejskiej.

Ten kraj jest nasz i wasz Nie damy bić się w twarz Będziemy walczyć jak lwy I nie przeszkodzi nikt

- brzmiał wyborczy hit Samoobrony.

Zwolennicy i kandydaci ugrupowania, wszyscy z obowiązkowymi biało-czerwonymi krawatami na szyjach, byli tak zadowoleni z osiągniętego wyniku, że omal nie roznieśli dekoracji studia wyborczego TVN i TVP.

Aleksandra Soroczyńska - WP

dw7xape
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw7xape
dw7xape
Więcej tematów