Trwa ładowanie...
d7x65v4

Samolot nad rezydencją prezydenta Trumpa. Poderwali dwa F-16

Dwa F-16 z bazy Homestead na Florydzie przechwyciły mały prywatny samolot, który wleciał w przestrzeń zamkniętą nad rezydencją prezydenta USA w Mar-a-Lago. Donald Trump spędzał w niej ostatni weekend.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwa F-16 przechwyciły maszynę nad rezydencją Trumpa
Dwa F-16 przechwyciły maszynę nad rezydencją Trumpa (Wikimedia Commons CC0, Fot: US Air Force)
d7x65v4

Rzecznik North American Aerospace Defense Command poinformował, że odrzutowce z bazy Homestead patrolowały teren w pobliżu rezydencji Trumpa w Mar-a-Lago, gdy ich piloci zostali powiadomieni o nieznanym samolocie, który naruszył zamkniętą przestrzeń powietrzną. F-16 przechwyciły maszynę chwilę później, 29 mil (ok 47 km) na północ od Palm Beach.

Okoliczni mieszkańcy powiedzieli "The Palm Beach Post" , że słyszeli głośne silniki odrzutowców. F-16 odeskortowały samolot na lotnisko w North Palm Beach.

d7x65v4

Pilot przechwyconego samolotu miał tłumaczyć, że naruszył przestrzeń powietrzną nieświadomie. Federalna Administracja Lotnictwa ma zdecydować, czy powinien zostać ukarany grzywną.

Jak informuje "The Palm Beach Post" Trump, od czasu objęcia fotela prezydenta USA, już trzykrotnie gościł Mar -a - Lago. Podczas każdej z jego wizyt dochodziło do naruszeń przestrzeni powietrznej nad tzw. Zimowym Białym Domem. Do tej pory w strefę zakazaną wleciało co najmniej 27 pilotów.

Źródło: nbcmiami.com, palmbeachpost.com

d7x65v4

Podziel się opinią

Share

d7x65v4

d7x65v4
Więcej tematów