Trwa ładowanie...

Samolot nad rezydencją prezydenta Trumpa. Poderwali dwa F-16

Dwa F-16 z bazy Homestead na Florydzie przechwyciły mały prywatny samolot, który wleciał w przestrzeń zamkniętą nad rezydencją prezydenta USA w Mar-a-Lago. Donald Trump spędzał w niej ostatni weekend.
Share
Dwa F-16 przechwyciły maszynę nad rezydencją Trumpa
Dwa F-16 przechwyciły maszynę nad rezydencją TrumpaŹródło: Wikimedia Commons CC0, Fot: US Air Force
d4d1m1t

Rzecznik North American Aerospace Defense Command poinformował, że odrzutowce z bazy Homestead patrolowały teren w pobliżu rezydencji Trumpa w Mar-a-Lago, gdy ich piloci zostali powiadomieni o nieznanym samolocie, który naruszył zamkniętą przestrzeń powietrzną. F-16 przechwyciły maszynę chwilę później, 29 mil (ok 47 km) na północ od Palm Beach.

Okoliczni mieszkańcy powiedzieli "The Palm Beach Post" , że słyszeli głośne silniki odrzutowców. F-16 odeskortowały samolot na lotnisko w North Palm Beach.

d4d1m1t

Pilot przechwyconego samolotu miał tłumaczyć, że naruszył przestrzeń powietrzną nieświadomie. Federalna Administracja Lotnictwa ma zdecydować, czy powinien zostać ukarany grzywną.

Jak informuje "The Palm Beach Post" Trump, od czasu objęcia fotela prezydenta USA, już trzykrotnie gościł Mar -a - Lago. Podczas każdej z jego wizyt dochodziło do naruszeń przestrzeni powietrznej nad tzw. Zimowym Białym Domem. Do tej pory w strefę zakazaną wleciało co najmniej 27 pilotów.

Źródło: nbcmiami.com, palmbeachpost.com

d4d1m1t

Podziel się opinią

Share
d4d1m1t
d4d1m1t
Więcej tematów