Trwa ładowanie...

Samolot linii Emirates objęty kwarantanną. Pasażerowie lecieli z Dubaju

Pasażerowie samolotu lecącego Dubaju zostali objęci kwarantanną po awaryjnym lądowaniu na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Okazało się, że wielu podróżnych podczas lotu skarżyło się na mdłości i gorączkę.

Samolot linii Emirates objęty kwarantanną. Pasażerowie lecieli z DubajuŹródło: iStock.com
d47k0ae
d47k0ae

Lot 203 z Dubaju linii Emirates wylądował awaryjnie o 9:10 czasu lokalnego na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Na pokładzie największego samolotu świata – Airbus A380 znajdowało się 520 pasażerów. Ponad 100 osób podczas lotu zaczęło uskarżać się na mdłości, a u wielu z nich wystąpiła gorączka.

Awaryjne lądowanie. Samolot objęty kwarantanną.

Po awaryjnym lądowaniu samolot został skierowany przez władzelotniska do specjalnej strefy. Na pasażerów czekały tam służby medyczne – żadnemu z podróżnych, ze względów bezpieczeństwa nie pozwolono na opuszczenie samolotu.

Jeden z pasażerów pechowego lotu umieścił na Twitterze zdjęcie szeregu karetek po awaryjnym lądowaniu samolotu na lotnisku JFK.

*Ostatecznie po 1,5 godzinie od lądowania pasażerom pozwolono na opuszczenie samolotu. *Wszyscy pasażerowie zostali zbadani przez lokalne służby sanitarne przed opuszczeniem pokładu.

d47k0ae

"Trzech pasażerów i siedmiu członków załogi zostało przewiezionych do szpitala w celu udzielenia opieki medycznej i dalszej oceny stanu zdrowia" - czytamy w oświadczeniu linii Emirates. "Dziewięciu pasażerów przeszło dodatkowe badania lekarskie na miejscu w pobliżu samolotu, po których pozwolono im opuścić lotnisko. Pozostali pasażerowie mogli przejść odprawy celne i opuścić lotnisko."

Życiu żadnego z pasażerów nie zagraża niebezpieczeństwo. Lekarze starają się ustalić co wywołało tak silne objawy.

d47k0ae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47k0ae
Więcej tematów