Trwa ładowanie...
d3hur9y

Samochód-przynęta nową bronią przeciw złodziejom

Nawet James Bond i ekspert od gadżetów Q
nie powstydziliby się broni, jaką we wtorek zaprezentował
brytyjski Scotland Yard.

d3hur9y
d3hur9y

Bronią do walki z przestępczością ma być zdalnie sterowany samochód-przynęta, który, kiedy zostanie ukradziony, pozwoli policji na wytropienie złodzieja, po czym będzie ona mogła - wciąż działając na odległość - skierować samochód w dowolne miejsce.

Mechanizm jest wymierzony bezpośrednio w złodzieja, który jadąc w skradzionym samochodzie, kiedy tylko policja zdecyduje się na to, zostanie pozbawiony kontroli nad pojazdem i na pewno nie umknie pościgowi - powiedział sierżant detektyw Andy Richardson.

Dodał, że sprzęt pozwoli policji na śledzenie każdego ruchu złodzieja od momentu włamania do samochodu.

Richardson odmówił podania szczegółów, by, jak mówił, świat przestępczy nie dowiedział się, jak unieszkodliwić mechanizm.

d3hur9y

Jako pierwsza pracę z samochodem-przynętą rozpoczęła we wtorek policja w Essex. Jeżeli program się tam powiedzie, zostanie rozszerzony na cały kraj.

Według oficjalnych danych, co roku w Wielkiej Brytanii ginie 2,6 miliona prywatnych samochodów. Policja próbowała walczyć z tymi kradzieżami wykorzystując samochody-pułapki, w których blokowały się drzwi i złodziej był zamykany w środku.

W 1994 roku Sąd Najwyższy orzekł, że takie działanie nie jest bezprawnym zatrzymaniem i uwięzieniem, jeżeli policja zadziała szybko, uwalniając złodzieja z samochodu-pułapki i aresztuje go.(mp)

d3hur9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hur9y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj