Trwa ładowanie...

Samochód od premiera to nie wszystko. Sześcioraczki otrzymają też pieniądze od samorządu

Ich narodzinami żyła cała Polska. Sześcioraczki z Tylmanowej i ich rodziców odwiedzili w szpitalu między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Od szefa rządu rodzina otrzymała samochód. Ale to nie koniec niespodzianek.
Share
Sześcioraczki 2019. Otrzymają kolejne wsparcie od władz
Sześcioraczki 2019. Otrzymają kolejne wsparcie od władzŹródło: East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d3rgb50

Sto tysięcy złotych - tyle pieniędzy, jak donosi portal dziennikpolski.pl, sześcioraczkom z Tylmanowej ma przekazać samorząd. Zdecydują o tym 17 czerwca radni z Sejmiku Województwa Małopolskiego. Zarząd województwa już zaakceptował projekt uchwały ws. jednorazowej pomocy.

W ten sposób samorząd chce pokazać, że "wspiera wzmacnianie wartości rodziny, która jest podstawą rozwoju każdej lokalnej wspólnoty samorządowej".

Przypomnijmy, że rodzina otrzymała od premiera Mateusza Morawieckiego Volkswagena Transportera, który ma dziewięć miejsc. Z kolei władze Krakowa zaproponowały rodzicom opłacenie wynajmu mieszkania w mieście. Radni z własnej kieszeni kupili również dzieciom specjalne wózki.

d3rgb50

Zobacz także: Andrzej Duda rośnie w siłę? Jest coś, co „pomoże mu w kampanii”

Jak wynika z szacunków Wirtualnej Polski, nawet około 48 tysięcy złotych rocznie dostaną od państwa rodzice sześcioraczków.

"Sześcioraczki. Pierwszy taki przypadek w Polsce"

Sześcioraczki urodziły się 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Ich imiona to: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela. To jedyny taki przypadek w Polsce. Jak wyjaśniła rzeczniczka krakowskiego szpitala Anna Motyka, taka ciąża zdarza się na 4,7 mld ciąż na świecie. – To bardzo rzadki przypadek – dodała.

d3rgb50

Lekarze mówili, że "dzieci urodziły się w zaskakująco dobrym stanie, jak na sześcioraczki", choć wskazywali na typowe dla wcześniaków cechy niedojrzałości – układu oddechowego oraz nerwowego.

- To duża radość, ale mamy też masę obaw. Cieszymy się, że dzieci są w tak dobrych rękach - mówił tata sześcioraczków.

Zobacz niezwykłe zdjęcia z sali porodowej.

Źródło: dziennikpolski.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rgb50

Podziel się opinią

Share
d3rgb50
d3rgb50
Więcej tematów