Trwa ładowanie...
d3rid7e
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Samobójczy zamach w Pakistanie. Zatrzymano około 5 tys. bojowników, w areszcie przebywa 216 podejrzanych

• Siły antyterrorystyczne zatrzymały po zamachu w Lahore ok. 5 tys. podejrzanych
• Większość została zwolniona, w areszcie wciąż przebywa 216 osób
• W samobójczym zamachu w Lahore zgineło 70 osób, a około 300 zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samobójczy zamach w Pakistanie. Zatrzymano około 5 tys. bojowników, w areszcie przebywa 216 podejrzanych
(PAP/EPA, Fot: OMER SALEEM)
d3rid7e

Ponad 5 tys. domniemanych bojowników zatrzymano w zakrojonej na szeroką skalę operacji w ciągu dwóch dni od zamachu samobójczego w Lahore, dokonanego przez pakistańskich talibów - podały lokalne władze. Obecnie w areszcie przebywa 216 osób.

W zamachu w niedzielę wielkanocną, którego celem mieli być chrześcijanie, śmierć poniosło 70 osób, a około 300 zostało rannych.

Jak poinformował przedstawiciel prowincji Pendżab Rana Sanaullah, w ciągu dwóch dni zatrzymano ponad pięć tysięcy osób, a następnie prawie wszystkich wypuszczono; w areszcie wciąż przebywa 216 podejrzanych.

d3rid7e

Operację zatrzymań przeprowadziły siły policji, antyterrorystyczne i wywiadowcze. Jak poinformowano, armia i siły paramilitarne zostaną wykorzystane w przyszłych operacjach.

Do samobójczego zamachu przyznała się frakcja talibów Jamaat-ul-Ahrar, czyli frakcja organizacji Tehrik-e-Taliban Pakistan (Talibski Ruch Pakistanu - TTP). Rzecznik frakcji Ehsanullah Ehsan oświadczył, że celem zamachu była chrześcijańska mniejszość.

W ciągu ostatniej dekady bojownicy islamscy w Pakistanie bardzo często atakowali chrześcijan i inne mniejszości. Chrześcijanie, którzy stanowią zaledwie 2-4 proc. w większości muzułmańskim 200-milionowy Pakistanie, oskarżają rząd o to, że niewiele czyni, aby ich ochronić.

d3rid7e

Podziel się opinią

Share

d3rid7e

d3rid7e
Więcej tematów