Trwa ładowanie...
d39nif1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Samobójczy zamach bombowy w meczecie; 12 zabitych i 32 rannych

• W wtorek we wczesnych godzinach porannych doszło do samobójczego zamachu bombowego w meczecie w Abu Ghraib w środkowym Iraku
• Mężczyzna zdetonował we wnętrzu świątyni pas szahida, który miał na sobie - powiadomiły irackie służby medyczne oraz policja
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (AFP, Fot: AHMAD AL-RUBAYE)
d39nif1

W meczecie trwała poranna modlitwa związana z obchodzonym właśnie Ramadanem.

Żadna z organizacji związanych już to z Państwem Islamskim (IS), już to z szyickami bojówkami Hezbollach, nie wzięła odpowiedzialności za ten zamach - podaje agencja Reutera, przypominając, że region, w którym doszło do eksplozji jest zdominowany przez ludność sunnicką.

Zdaniem agencji wtorkowy zamach należy wiązać ze świeżo ogłoszonym przez Bagdad zwycięskim odbiciem Faludży z rąk dżihadystów.

d39nif1

Miasto Abu Ghraib , położone 25 km na zachód od irackiej stolicy, jest znane z tego, że mieści się w nim więzienie, w którym za rządów Saddama Husajna ze szczególnym okrucieństwem torturowano jego przeciwników politycznych.

Po rozpoczęciu wojny w Iraku władze wojskowe USA wykorzystywały ten zakład karny do przetrzymywania Irakijczyków podejrzanych o terroryzm, dopuszczając się przy tym wielu poważnych nadużyć. Jak się później okazało, większość przetrzymywanych tam osób nie miała żadnego związku ani z terroryzmem, ani z siłami partyzanckimi.

Zobacz także: Kolejny zamach bombowy w Turcji. Są zabici i ranni

d39nif1

Podziel się opinią

Share

d39nif1

d39nif1
Więcej tematów