Trwa ładowanie...
d2swv6c
d2swv6c
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Samobójcze zamachy w Nigerii, jeden z nich przeprowadziła 11-latka

Co najmniej piętnaście osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych w dwóch samobójczych zamachach, do których doszło na targowisku w Kano na północy Nigerii. Jeden z nich przeprowadziła 11-latka, która wysadziła się w powietrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2swv6c

Drugiego zamachu dokonała 18-latka, która również zdetonowała przytwierdzone do ciała ładunki wybuchowe. Podobnie jak 11-latka, miała na głowie hidżab, czyli rodzaj islamskiej chusty.

Nikt nie przyznał się do zamachu, ale podejrzenia kierują się ku terrorystycznemu islamskiemu ugrupowaniu Boko Haram, które już wcześniej wykorzystywało dziewczęta do samobójczych zamachów.

W ciągu siedmiu dni w Kano doszło już do czterech samobójczych zamachów w wykonaniu młodych kobiet.

d2swv6c

Krwawych zamachów samobójczych w Nigerii, w których tylko w ostatnich miesiącach zginęły setki ludzi, dokonują islamscy ekstremiści z organizacji Boko Haram. Mordują oni zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów, którym zarzucają nieprzestrzeganie prawa islamskiego, szariatu, w narzucanej przez nich radykalnej wersji.

Założona w 2002 roku organizacja Boko Haram początkowo stawiała sobie za cel walkę z zachodnią edukacją. W 2009 roku rozpoczęła akcję zbrojną na rzecz przekształcenia Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu. W wyniku islamistycznej rebelii w tym jednym z najludniejszych krajów Afryki zginęło co najmniej 17 tys. osób, zaś 2,6 mln musiało opuścić miejsca zamieszkania.

d2swv6c

Podziel się opinią

Share

d2swv6c

d2swv6c
Więcej tematów