Trwa ładowanie...
d49ykap
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sala koncertowa Bataclan od dawna była "na muszce" terrorystów

Sala koncertowa Bataclan, która stała się główną scenerią ataku terrorystów w Paryżu, od dawna była "na muszce'" terrorystów, ponieważ "dzierżawili ją Żydzi" - pisze paryski "Le Point".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sala koncertowa Bataclan od dawna była "na muszce" terrorystów
(PAP/EPA, Fot: LAURENT DUBRULE)
d49ykap

Podczas przesłuchań sprawców dokonanego w Kairze w 2009 zabójstwa francuskiego studenta, można było usłyszeć od członków tej grupy terrorystycznej noszącej nazwę "Dżajsz al-Islam" (Armia Islamu), że mieli oni zamiar dokonać zamachu na tę salę będącą własnością żydowskich przedsiębiorców.

Wyznanie to jest na nagraniach dokonanych przez francuską Dyrekcje Generalną Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DCRI).

Już w latach 2007-2008 ta paryska sala była na celowniku skrajnych ugrupowań, ponieważ urządzały tam konferencje organizacje żydowskie, a także izraelska Policja Graniczna.

d49ykap

Film wideo krążący w internecie pokazuje grupę kilkunastu młodych ludzi z twarzami zakrytymi charakterystycznymi trójkątnymi chustami, którzy grozili personelowi Bataclan w związku z tym, że sala była wynajmowana do wspomnianych celów.

Pisał o tym wówczas dziennik "Le Parisien".

Jednak Pascal Lalux, który był właścicielem lokalu przez 40 lat, oświadczył, że obiekt został sprzedany we wrześniu innym właścicielom - odnotował izraelski dziennik "The Times of Israel".

Jak wynika z informacji "Le Point", amerykański zespół Eagles of Death Metal, który występował w momencie, gdy terroryści zaczęli strzelać seriami do publiczności, odbył tournee po Izraelu, w związku z czym rozlegały się liczne nawoływania do jego bojkotu.

d49ykap

Podziel się opinią

Share

d49ykap

d49ykap
Więcej tematów