Trwa ładowanie...
d3zxzzx

Sąd wojskowy w Libanie skazał 17 osób za kolaborację z Izraelem

Sąd wojskowy w Libanie skazał 17 osób za kolaborację i kontakty z Izraelem na kary więzienia od trzech tygodni do 12 lat.
Share
d3zxzzx

Jamal Raja Diab został skazany na 12 lat więzienia za służbę w sprzymierzonych z Izraelem siłach zbrojnych oraz zabicie libańskiego bojownika, który walczył z izraelskimi siłami okupacyjnymi w południowym Libanie - poinformowano w wydanym w czwartek oświadczeniu sądu.

Na sześć lat więzienia skazano Imada Chaleda Jassina za wstąpienie do Armii Południowego Libanu (APL) i udział w zabójstwie libańskich partyzantów.

APL - popierane przez Izrael siły zbrojne - wspierające izraelską policję w strefie granicznej w południowym Libanie, upadły po wycofaniu się sił izraelskich z tej strefy w maju ub.r., co oznaczało zakończenie trwającej 18 lat jej okupacji.

d3zxzzx

Sześć innych osób skazano za służbę w APL i współpracę z Izraelem na kary od sześciu do 12 miesięcy więzienia, a siedem kolejnych osób - za wizyty w Izraelu - na kary od trzech tygodni do miesiąca. Zaocznie skazano też za wyjazd do Izraela kobietę - na pół roku więzienia i mężczyznę - na półtora miesiąca.

Większość skazanych ma też zapłacić grzywnę w wysokości 400 tys. funtów libańskich, czyli 266 dolarów. (mag)

d3zxzzx

Podziel się opinią

Share
d3zxzzx
d3zxzzx
Więcej tematów