Trwa ładowanie...
d3anp1a
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sąd w Moskwie zakazał działalności kościoła scjentologicznego

Moskiewski sąd podtrzymał w poniedziałek stanowisko ministerstwa sprawiedliwości i nakazał rozwiązanie w ciągu sześciu miesięcy Kościoła Scjentologicznego w Moskwie jako sprzecznego z prawem Federacji Rosyjskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd w Moskwie zakazał działalności kościoła scjentologicznego
(freeimages.com)
d3anp1a

Ministerstwo argumentowało, że statut Kościoła Scjentologicznego nie jest zgodny z rosyjskim federalnym prawem o swobodzie wyznania, a jego działalność jest sprzeczna z konstytucją Federacji Rosyjskiej.

Prokuratorzy przypomnieli, że Kościół Scjentologiczny działał w Petersburgu i został rozwiązany.

Adwokaci scjentologów zapowiedzieli złożenie apelacji.

Kościół Scjentologiczny, jeden z najbardziej kontrowersyjnych ruchów religijnych świata, jest przez wielu uważany za niebezpieczną sektę. Książki L.Rona Hubbarda, pisarza książek science fiction, założyciela Kościoła Scjentologicznego, są w Rosji zabronione z uwagi na "ekstremistyczne" treści.

d3anp1a

Podziel się opinią

Share

d3anp1a

d3anp1a
Więcej tematów