Trwa ładowanie...
d4bwcfs

Sąd oskarża mecenas. Miała wynieść akta gangu

W warszawskim Sądzie Rejonowym doszło do próby wyniesienia płyty, zawierającej akta śledztwa członków wietnamskiej grupy przestępczej. Próbę podjęła prawniczka, która jest obrońcą jednej z podejrzanych osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawniczka odrzuca oskarżenia o celowe wyniesienie akt sprawy wietnamskiego gangu
Prawniczka odrzuca oskarżenia o celowe wyniesienie akt sprawy wietnamskiego gangu (Agencja Gazeta, Fot: Łukasz Antczak)
d4bwcfs

Sytuację zaobserwował jeden z pracowników sekretariatu, który zauważył jak kobieta wsuwa do torebki płyty zawierające akta sprawy. To dzięki niemu nie doszło do wycieku dokumentów dotyczących śledztwa. Sytuacja miała miejsce podczas jednego z posiedzeń aresztowych.

- Pani radca prawny zabrała trzy płyty CD, na których znajdowały się akta śledztwa dot. zorganizowanej wietnamskiej grupy przestępczej. Nie miała prawa tego robić, bo jedynym dyspozytorem tych akt jest prokuratura - mówi "Rzeczpospolitej" prezes Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście Maciej Mitera.

Kobieta zwróciła płyty po uwadze pracownika sekretariatu. - Kierownik sekcji postępowania przygotowawczego złożył stosowne zawiadomienie. O zachowaniu pani prawnik została również powiadomiona prokuratura i rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Izby Radców Prawnych - dodaje Mitera.

d4bwcfs

Prawniczka jest zaskoczona cała sprawą. - Sugestia, że usiłowałam zabrać płytki jest absurdalna i mija się z prawdą. Nie można z nich otworzyć akt. Zostały nam one udostępnione za pomocą flasha z innego źródła. Gdzie logika w zabieraniu niedziałających płyt. To próba zdyskredytowania mojej osoby - tłumaczy mec. Bożena Głowacka.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Zobacz także: "Stanisław Piotrowicz zabrał mi kawałek ziemi". Mieszkańcy Odrzykonia skarżą się na posła PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4bwcfs

Podziel się opinią

Share

d4bwcfs

d4bwcfs
Więcej tematów