Trwa ładowanie...

Sąd oskarża mecenas. Miała wynieść akta gangu

W warszawskim Sądzie Rejonowym doszło do próby wyniesienia płyty, zawierającej akta śledztwa członków wietnamskiej grupy przestępczej. Próbę podjęła prawniczka, która jest obrońcą jednej z podejrzanych osób.

Share
Sąd oskarża mecenas. Miała wynieść akta gangu
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Łukasz Antczak
d3k55zq

Sytuację zaobserwował jeden z pracowników sekretariatu, który zauważył jak kobieta wsuwa do torebki płyty zawierające akta sprawy. To dzięki niemu nie doszło do wycieku dokumentów dotyczących śledztwa. Sytuacja miała miejsce podczas jednego z posiedzeń aresztowych.

- Pani radca prawny zabrała trzy płyty CD, na których znajdowały się akta śledztwa dot. zorganizowanej wietnamskiej grupy przestępczej. Nie miała prawa tego robić, bo jedynym dyspozytorem tych akt jest prokuratura - mówi "Rzeczpospolitej" prezes Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście Maciej Mitera.

d3k55zq

Kobieta zwróciła płyty po uwadze pracownika sekretariatu. - Kierownik sekcji postępowania przygotowawczego złożył stosowne zawiadomienie. O zachowaniu pani prawnik została również powiadomiona prokuratura i rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Izby Radców Prawnych - dodaje Mitera.

Prawniczka jest zaskoczona cała sprawą. - Sugestia, że usiłowałam zabrać płytki jest absurdalna i mija się z prawdą. Nie można z nich otworzyć akt. Zostały nam one udostępnione za pomocą flasha z innego źródła. Gdzie logika w zabieraniu niedziałających płyt. To próba zdyskredytowania mojej osoby - tłumaczy mec. Bożena Głowacka.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Zobacz także: "Stanisław Piotrowicz zabrał mi kawałek ziemi". Mieszkańcy Odrzykonia skarżą się na posła PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3k55zq

Podziel się opinią

Share
d3k55zq
d3k55zq
Więcej tematów