Trwa ładowanie...

Sąd Lekarski ukarał Bartosza Arłukowicza. "Naruszył godność zawodu"

Sąd Lekarski Wojskowej Izby Lekarskiej orzekł karę upomnienia dla byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Wyrok dotyczy wypowiedzi byłego ministra zdrowia z 2015 roku, które, zdaniem sądu, naruszały Kodeks etyki lekarskiej.

Share
Sąd Lekarski ukarał Bartosza Arłukowicza. "Naruszył godność zawodu"
Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d175d0f

Zawiadomienie w sprawie wypowiedzi Arłukowicza z 5 i 6 stycznia 2015 roku złożył Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy oraz inni lekarze. Ówczesny minister zdrowia w ostrych słowach komentował postępowanie lekarzy Porozumienia Zielonogórskiego, którzy nie mogli dojść do porozumienia z MZ. Powiedział m.in., że "część lekarzy pomyliła misję z biznesem". - Czy naprawdę pacjenci mają być zakładnikami jednej spółki? - pytał.

Zdaniem wnioskodawców Arłukowicz, wypowiadając się wówczas w mediach, nie dochował należytej staranności w formułowaniu opinii o działalności zawodowej grupy lekarzy rodzinnych w Polsce, publicznie ich dyskredytując. Polityk miał także naruszyć godność zawodu lekarza i podważyć zaufanie wobec tej grupy poprzez przedstawienie negatywnego wizerunku lekarzy.

Sąd Lekarski uznał winę byłego ministra zdrowia i ukarał go upomnieniem. Orzeczenie jest nieprawomocne, a stronom przysługuje odwołanie do Naczelnego Sądu Lekarskiego w terminie 14 dni od doręczenia orzeczenia. Zarząd Krajowy OZZL zapowiedział, że nie będzie się odwoływać.

Tańce polityków przy disco polo. "To coś wspaniałego"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d175d0f

Podziel się opinią

Share
d175d0f
d175d0f
Więcej tematów