Trwa ładowanie...
d2d4i4e
IAR

Są zatrzymania ws. zbrodni Ukraińców w Donbasie

Są zatrzymania i śledztwa w sprawie zbrodni, których mieli dokonywać Ukraińcy w Donbasie. Wojskowa prokuratura zajęła się żołnierzami i milicjantami podejrzewanymi o zabójstwa i tortury. W zeszłym miesiącu Amnesty International donosiło o zbrodniach wojennych, których mają dopuszczać się obie strony - zarówno separatyści jak i Ukraińcy.
Share
Są zatrzymania ws. zbrodni Ukraińców w Donbasie
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d2d4i4e

Media informują o śledztwach i aresztowaniach wśród żołnierzy i ochotników, którzy mieli dopuścić się maruderstwa i zwykłych zbrodni. Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo wobec dwóch żołnierzy, którzy rozstrzelali dwie kobiety podejrzewane o współpracę z separatystami.

Głośne jest śledztwo wobec milicyjnego batalionu Tornado, którego członkowie również mieli dopuszczać się przestępstw w obwodzie Ługańskim.

Jak poinformował wojskowy prokurator Anatolij Matius, milicjanci z batalionu Tornado znęcali się nad bezprawnie zatrzymanymi osobami - również w charakterze przemocy seksualnej.

d2d4i4e

Część patologicznych zachowań została nagrana na nośniki wideo przez samych milicjantów. Nagranie stanowi dowód w sprawie. Tymczasem stacjonujący w Donbasie milicyjny batalion odmawia złożenia broni i wydania podejrzanych o zbrodnie.

Trudna sytuacja na Ukrainie

Według danych Kijowa, separatyści używają na wschodniej Ukrainie wyrzutni rakiet i dział, które - w myśl porozumień mińskich - miały być wycofane.

Rzecznik administracji prezydenta do spraw operacji antyterrorystycznej Andrij Łysenko podsumował, że w ostatnich dniach separatyści zwiększyli częstotliwość swoich ataków, ale Ukraińcy odpowiadają w sposób umiarkowany.

d2d4i4e

Tradycyjnie najciężej jest w rejonie Doniecka. Marinka, Horłowka, Opytne to miejscowości, w których dochodziło najczęściej do ostrzałów ze strony separatystów.

Zobacz również wideo: Zakazana broń na ukraińskim froncie

d2d4i4e

Podziel się opinią

Share
d2d4i4e
d2d4i4e
Więcej tematów