Trwa ładowanie...

S3 Bolków - Kamienna Góra. Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka drogi S3

S3 Bolków - Kamienna Góra. Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała o rozpoczęciu budowy kolejnego odcinka drogi S3.

Droga S3. Rusza budowa odcinka Bolków - Kamienna Góra (fot. GDDKiA)Droga S3. Rusza budowa odcinka Bolków - Kamienna Góra (fot. GDDKiA)
d4hx539
d4hx539

S3. Rusza budowa odcinka Bolków - Kamienna Góra

Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała informację o rozpoczęciu budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej S3. Mowa o brakującym odcinku Bolków - Kamienna Góra. "W piątek 21.08 uzyskaliśmy zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na budowę S3 odc. Bolków - KamiennaGóra, a dzisiaj 26.08 przekazaliśmy wykonawcy teren budowy" - przekazała GDDKiA.

Oznacza to, że wykonawca w najbliższym czasie będzie mógł zaczynać prace w terenie. Umowa na budowę odcinka została podpisana w 2018 roku. Wiosną wykonawca rozpoczął prace przygotowawcze, a w sierpniu zaczęto zasadnicze prace na odcinku S3 Bolków - Kamienna Góra.

S3. Ułatwienie dla podróżnych do Czech

S3 - odcinek Bolków - Kamienna Góra to jeden z brakujących odcinków na drodze ekspresowej S3. Będzie on miał ponad 16 kilometrów długości, a w każdą stronę zaplanowano wybudowanie po dwóch pasów ruchu. Wybudowane zostaną dwa tunele, a jeden z nich będzie najdłuższym w Polsce tunelem drążonym w skale. Jego długość wynosić będzie ponad dwa kilometry.

Zaplanowano również budowę mostów, wiaduktów, przepustów, ekranów akustycznych, przejść dla zwierząt i ogrodzeń. Zakończenie prac na odcinku Bolków - Kamienna Góra zaplanowane jest na 2023 rok. Wcześniej powstanie odcinek drogi S3 z Kamiennej Góry do Lubawki i granicy państwa z Czechami. Ma być on gotowy w 2021 roku. Wybudowanie tych odcinków znacznie ułatwi podróż z Dolnego Śląska do Czech. Obecnie droga S3 kończy się w szczerym polu, ale to ma się zmienić za trzy lata.

LGBT i kontrowersyjne słowa kuratora. Aleksander Kwaśniewski ostrzega przed wojną domową

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4hx539
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hx539
Więcej tematów