Szalony kierowca BMW. Pędził na podwójnym gazie
23-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kierując osobówką, "znacznie" przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Wkrótce mieszkaniec gminy Łuków stanie przed sądem.
– Nie pierwszy raz policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się w Strzyżewie. Na tym odcinku drogi biegnącej w obszarze zabudowanym, zgodnie z przepisami dopuszczalna prędkość pojazdów nie może przekraczać 50 km/h. Według zgłoszenia dokonanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w tym miejscu ta prędkość jest przekraczana. Kolejny raz zgłoszenie dokonane na tej aplikacji potwierdziło się – poinformował asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.
Kierowca BMW piratem drogowym
W minioną niedzielę po południu policjanci sprawdzili prędkość jadącego tą drogą samochodu marki BMW.
– Okazało się, że kierujący pojazdem 23-latek z gminy Łuków o 95 km/h przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość. Kontrolując kierowcę osobówki, policjanci poczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że alkohol spożywał poprzedniego dnia i nie sądził, że znajduje się jeszcze pod jego działaniem. Młodzieniec już stracił prawo jazdy i wkrótce usłyszy zarzuty – relacjonował asp. szt. Marcin Józwik.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz też: Zignorował czerwone światło i wjechał na tory. Wysiadł i nie wiedział, co robić
Mężczyźnie grozi co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do trzech lat pozbawienia wolności. To nie wszystkie konsekwencje. Będzie jeszcze musiał zapłacić co najmniej po 5 tys. złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
– Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, dla nas, naszych bliskich. Pamiętajmy nawet najmniejsza ilość alkoholu obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierującego. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców – dodał asp. szt. Marcin Józwik.
Źródło: Lublin112.pl