Trwa ładowanie...

Rzym: po słowach o Świętym Mikołaju zwolniono dyrygenta

Zwolniono dyrygenta orkiestry w Rzymie. Na zakończenie przedstawienia dla dzieci powiedział, że Święty Mikołaj nie istnieje. Organizatorzy spektaklu wydali oświadczenie, że jest to prywatna opinia dyrygenta.

Share
Rzym: po słowach o Świętym Mikołaju zwolniono dyrygenta
Źródło: AFP, fot: TORU YAMANAKA
d15gh6t

Włoskie media rozpisują się o skandalu jaki miał miejsce w czwartek w Rzymie. W audytorium Parco della Musica odbyła się premiera przedstawienia dla dzieci na motywach filmu Disneya. Gdy spektakl się skończył, dyrygent, Giacomo Loprieno żegnając się z widownią, wziął mikrofon do ręki i powiedział: „Święty Mikołaj nie istnieje”. Po czym zszedł ze sceny.

Po jego wyznaniu, mali widzowie zareagowali płaczem, gwizdami i okrzykami niezadowolenia. Oburzeni rodzice złożyli wiele skarg i opisywali całą sytuację na Facebooku. Organizatorzy spektaklu wydali oświadczenie, w którym zapewnili, że "odcinają się" od zachowania artysty i poinformowali o podjęciu kroków dyscyplinarnych po słowach dyrygenta o Świętym Mikołaju.

- Podobnie jak wszyscy obecni na spektaklu, także i my byliśmy oburzeni całkowicie prywatną deklaracją dyrygenta – napisali organizatorzy spektaklu w Rzymie. I dodali, że ich celem jest budzenie pozytywnych emocji i marzeń u dzieci, a zachowanie Giacomo Loprieno było „nie na miejscu”.

Fala krytyki i protestów, jakie skierowano pod adresem organizatorów spektaklu w Rzymie oraz nieprzychylnych komentarzy na portalach społecznościowych skłoniła ich do zwolnienia dyrygenta. Jego następca poprowadzi orkiestrę podczas kolejnych spektakli zaczynając od piątku.

d15gh6t

Podziel się opinią

Share
d15gh6t
d15gh6t
Więcej tematów