Trwa ładowanie...

Rzeszów. Tadeusz Ferenc rezygnuje po 18 latach

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił w środę rezygnację z zajmowanego stanowiska. Sprawował je od 18 lat. Na swoje miejsce zaproponował wiceministra Marcina Warchoła.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz FerencPrezydent Rzeszowa Tadeusz FerencŹródło: PAP
dwhwfix
dwhwfix

Prezydent Rzeszowa zrezygnował ze stanowiska. Powodem rezygnacji ma być jego stan zdrowia, który pogorszył się w wyniku przejścia COVID-19. W ostatnich tygodniach w związku z zakażeniem koronawirusem Ferenc dwukrotnie przebywał w szpitalu.

Prezydenci innych miast piszą o wielkiej stracie dla samorządu.

Rzeszów. Tadeusz Ferenc rezygnuje

Tadeusz Ferenc na swoje miejsce zaproponował wiceministra Marcina Warchoła. Wystąpili na wspólnej konferencji prasowej.

dwhwfix

Marcin Warchoł, który jest posłem Prawa i Sprawiedliwości z okręgu rzeszowskiego powiedział na konferencji, że chce być bezpartyjnym kandydatem na prezydenta Rzeszowa i zapowiedział rezygnacje z członkostwa w Solidarnej Polsce.

80-letni Tadeusz Ferenc jest prezydentem Rzeszowa od 2002 r. To ekonomista z wykształcenia. Wcześniej - od połowy lat 60. XX wieku do rozwiązania - był członkiem PZPR. Później wstąpił do Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej, a następnie do Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Z SLD odszedł w 2019 roku po tym, jak zakazał Marszu Równości w Rzeszowie (decyzję uchylił sąd). - Szanuję różne zdania, opinie o mnie, ale to ja muszę podejmować decyzje i liczyć się z rozmaitymi konsekwencjami. Wiedziałem, że po zakazie tego marszu krytyka będzie - mówił wtedy Ferenc.

Warchoł, który jest posłem Prawa i Sprawiedliwości z okręgu rzeszowskiego powiedział na konferencji, że chce być bezpartyjnym kandydatem na prezydenta Rzeszowa i zapowiedział rezygnacje z członkostwa w Solidarnej Polsce.

Nowy sondaż dla WP. Cezary Tomczyk komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dwhwfix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwhwfix
Więcej tematów