Trwa ładowanie...
d2qnra1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rzecznik rządu: kanclerz Angela Merkel nie zasłabła w Bayreuth

Rzecznik niemieckiego rządu zdementował informację dziennika "Bild", że kanclerz Angela Merkel zasłabła i zsunęła się z krzesła podczas przerwy na kawę na festiwalu w Bayreuth.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel z mężem na festiwalu w Bayreuth
Angela Merkel z mężem na festiwalu w Bayreuth (PAP/EPA, Fot: Nicolas Armer)
d2qnra1

"Bild" w swym wydaniu internetowym napisał później, że rzeczywiście, kanclerz nie zasłabła, ale - jak podkreślił - spadła jednak pod stół, tyle że z innego powodu: zepsuło się bowiem krzesło, na którym siedziała.

Krzesło zostało natychmiast wymienione na nowe i Angela Merkel mogła spokojnie dokończyć kawę.

Jak poinformował "Bild", to tego niefortunnego zdarzenia doszło w przerwie po pierwszym akcie opery Richarda Wagnera "Tristan i Izolda", której nowa inscenizacja zainaugurowała 104. Festiwal Wagnerowski w Bayreuth, w Bawarii.

d2qnra1

Incydent nie zepsuł jednak Angeli Merkel wieczoru, w każdym razie nie dała tego po sobie poznać. Po spektaklu szefowa niemieckiego rządu, która do Bayreuth przyjechała razem z swym mężem Joachimem Sauerem, powiedziała: "Bardzo mi się podobało".

Operowe Festiwale Wagnerowskie w Bayreuth odbywają się od 1876 roku.

d2qnra1

Podziel się opinią

Share

d2qnra1

d2qnra1
Więcej tematów