Trwa ładowanie...
dhmxh9m

Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w sprawie osadzonego Macieja Dobrowolskiego, kibica Legii

Dr Adam Bodnar skierował kolejne pismo do Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie przedłużającego się aresztu tymczasowego Macieja Dobrowolskiego. Ale słowo tymczasowy, nie do końca odzwierciedla stan faktyczny, gdyż kibic Legii przebywa w więzieniu już od ponad 3 lat.
Share
Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w sprawie osadzonego Macieja Dobrowolskiego, kibica Legii
Źródło: WawaLove.pl
dhmxh9m

Rzecznik Praw Obywatelskich poprosił o "zbadanie efektywności wykorzystania okresu ostatnich kilku miesięcy aresztu w kontekście przeprowadzenia różnych czynności procesowych oraz poinformowanie, jaki jest plan dalszego rozpatrywania sprawy, w tym przewidywany termin zakończenia postępowania". Ponadto dr Adam Bodnar zwrócił się do Sądu Apelacyjnego w Warszawie z prośbą o przeanalizowanie, w trybie nadzoru wewnętrznego sprawności postępowania w sprawie Macieja Dobrowolskiego.

Przypomnijmy, że kibic warszawskiej Legii, od ponad trzech lat przebywa w areszcie podejrzany o przemyt narkotyków z Holandii. Został aresztowany pod koniec maja 2012 roku. W sprawie odbyło się już ponad 60 rozpraw, ale nie wystarczyły one do wydania wyroku. Co jakiś czas zapada natomiast decyzja o przedłużeniu aresztowania. O szczegółach pisaliśmy tutaj. Akcja wsparcia dla Macieja Dobrowolskiego odbywa się w środowisku kibiców, mediach społecznościowych oraz na piłkarskich stadionach.

dhmxh9m

Podziel się opinią

Share
dhmxh9m
dhmxh9m
Więcej tematów