Trwa ładowanie...

Rzecznik KE Margaritis Schinas: Victor Orban dyktatorem? To był tylko żart

Victor Orban dyktatorem? Jean-Claude Juncker tylko żartował. Tak rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas tłumaczy przywitanie węgierskiego premiera przez szefa Komisji na ostatnim szczycie Partnerstwa Wschodniego w Rydze. Juncker, widząc Orbana, powiedział "Cześć, dyktatorze!".

Share
Rzecznik KE Margaritis Schinas: Victor Orban dyktatorem? To był tylko żart
Źródło: AFP, Fot: Thierry Charlier
d2fcb8c

Choć nagranie z Rygi spotkało się z dużym zainteresowaniem w mediach, to według rzecznika Komisji Margaritisa Schinasa nie ma o czym mówić. Jak powiedział, Juncker jest w polityce od 33 lat, "zna wszystkich członków Rady Europejskiej bardzo dobrze i ma z nimi dobre relacje oparte na wzajemnym zaufaniu".

Schinas przyznał jednocześnie, że szef Komisji "słynie ze swego nieformalnego i często luźnego stylu bycia", ale - jego zdaniem - w ostatniej wypowiedzi Junckera nie należy się doszukiwać niczego nadzwyczajnego. - Wydaje mi się oczywiste, że była to tylko zabawna część bardzo długiego i nudnego procesu powitania - powiedział rzecznik.

Szef węgierskiego rządu często bywa krytykowany za kontrowersyjne reformy czy propozycję debaty o wznowieniu kary śmierci. Schinas przekonywał, że przywitanie Orbana przez Junckera w Rydze nie oznacza wcale, że szef Komisji uważa to, co się dzieje na Węgrzech, za śmieszne.

d2fcb8c

Podziel się opinią

Share
d2fcb8c
d2fcb8c
Więcej tematów