Trwa ładowanie...
ycipk-4lc5mw

Rzecznik "Iustitii": od 4 lat trwa nalot dywanowy na sędziów

Rzecznik prasowy stowarzyszenia "Iustitia" Bartłomiej Przymusiński twierdzi, że władza nie pozostawiła sędziom wyboru i ogólnopolskie protesty są zasadne. Podkreśla również, że sędziowie są gotowi do rozmów z resortem sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartłomiej Przymusiński
Bartłomiej Przymusiński (East News)
ycipk-4lc5mw

Zdaniem Przymusińskiego, przed czterema laty rząd PiS "wypowiedział wojnę sędziom". - To powiązana z rządem fundacja wydała miliony na bilbordy oczerniające sędziów. System musi być taki, aby sędziowie byli niezależni od polityków. Nas etykiety polityczne nie interesują - tłumaczył na antenie Polsat News.

Rzecznik "Iustitii" stwierdził, że poza organizacją protestów sędziowie nie mają "innych instrumentów do obrony swojej niezależności". Przypomnijmy, w ponad 100 miastach Polski odbyły się demonstracje po zawieszeniu Pawła Juszczyszyna, który domagał się wykonania wyroku TSUE ws. ujawnienia list poparcia do KRS przez Sejm.

ycipk-4lc5mw

- Na naszych demonstracjach nie dopuszczaliśmy udziału polityków. Nie byliśmy organizatorami warszawskiej demonstracji, gdzie padły słowa, będące mową nienawiści. Podczas naszych demonstracji hamowaliśmy tego rodzaju zapędy - powiedział, nawiązując do wydarzeń z warszawskiego protestu.

Mimo licznych zarzutów pod adresem rządu, rzecznik "Iustitii" wierzy w dialog z politykami PiS. - Od ponad 4 lat Zbigniew Ziobro nie chciał się z nami spotkać. Od 4 lat jesteśmy poddani dywanowemu nalotowi propagandy, który ma na celu zohydzenie sędziów. (...) Jako stowarzyszenie "Iustitia" jesteśmy otwarci na rozmowy. Niestety nie widzimy jednak żadnych działań, aby poprawić sytuację - stwierdził.

Źródło: TVN24

Zobacz też: Oskarżenia pod adresem Tomasza Grodzkiego. "Moja rodzina nie znosi tego dobrze"

ycipk-4lc5mw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4lc5mw

ycipk-4lc5mw
ycipk-4lc5mw
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów