Trwa ładowanie...
dgmxpoi

Rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik kończy kadencję. Obejmie nową funkcję

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik po 5 latach przestaje pełnić swoją funkcję. "Od 1 lipca zostanę Dyrektorem ds. Komunikacji Zagranicznej w Sekretariacie Episkopatu" - poinformował w mediach społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Paweł Rytel-Andrianik był rzecznikiem Episkopatu przez 5 lat
Ks. Paweł Rytel-Andrianik był rzecznikiem Episkopatu przez 5 lat (pap)
dgmxpoi

"W związku z tym, że po zakończeniu pięcioletniej kadencji rzecznika KEP, od 1 lipca zostanę Dyrektorem ds. Komunikacji Zagranicznej w Sekretariacie Episkopatu, dziękuję za życzliwość i współpracę. Dziękuję za zaufanie i cieszę się z nowej posługi dla Kościoła w Polsce" - napisał na Twitterze rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podkreślił w komunikacie, że "Kościół w Polsce potrzebuje stałej i nowoczesnej komunikacji na płaszczyźnie międzynarodowej".

"Kościół w Polsce ma wiele treści do przekazania za granicę. Wiele osób chce być na bieżąco z tym, czym żyje Kościół w Polsce, my zaś chcemy być na bieżąco z tym co dzieje się w Kościele w innych krajach. Cieszę się z tego, że dyrektorem ds. komunikacji zagranicznej będzie ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, który jest osobą kompetentną do podjęcia tego zadania" - zaznaczył.

dgmxpoi

Ks. Paweł Rytel-Andrianik ma 43 lata. Jest kapłanem diecezji drohiczyńskiej. Został wyświęcony w 2001 r., przez dwa lata był wikariuszem w parafii Ostrożany. Następnie wyjechał na studia za granicę. Uzyskał stopień doktora z nauk biblijnych i archeologii na Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie oraz stopień doktora na Uniwersytecie w Oksfordzie. Studiował też m.in. w Jerozolimie na Uniwersytecie Hebrajskim, Hebrew Union College oraz na École biblique et archéologique française.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgmxpoi

Podziel się opinią

Share

dgmxpoi

dgmxpoi
Więcej tematów