Trwa ładowanie...
d2mwnsb

Rzecznik Episkopatu: Aborcja w kolorowych barwach jest skandaliczna

- Aborcja naprawdę w żadnym przypadku nie jest OK - skomentował okładkę "Wysokich Obcasów" rzecznik Episkopatu. Zdaniem duchownego przedstawiona w kolorowych barwach aborcja to skandal i naruszenie zasad moralności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Paweł Rytel-Andrianik skomentował hasło "Aborcja jest OK"
Ks. Paweł Rytel-Andrianik skomentował hasło "Aborcja jest OK" (PAP, Fot: bartlomiej zborowski)
d2mwnsb

- To życie jest wartością, szczególnie w jego początkowym etapie, gdy poczęty człowiek jest całkowicie bezbronny i potrzebuje szczególnej ochrony - mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik.

Jak podkreśla, prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest niepodważalnym prawem każdego człowieka. - To nie kwestia religii, światopoglądu czy osobistych przekonań, ale nauki. Ostatnio naukowcy z Uniwersytetu w Oxfordzie odkryli, że serce dziecka zaczyna bić przed 20 dniem od poczęcia - zauważa. Jego zdaniem dzięki badaniom USG 3D i 4D można obserwować ruchy dziecka w 10-12 tygodniu życia. - Dla rodziców jest to po prostu wzruszające - ocenił.

d2mwnsb

Aborcja w kolorowych barwach to skandal

Rzecznik uważa, że trywializowanie aborcji, poprzez sprowadzanie jej do poziomu zwyczajnych życiowych czynności, jest niedopuszczalne. - Przedstawianie aborcji w kolorowych barwach, w stylizacji budzącej skojarzenia z reklamami produktów codziennego użytku jest czymś skandalicznym i narusza zasady etyki i moralności. Ofiarą aborcji jest nie tylko dziecko nienarodzone, ale także jego matka i ojciec, rodzeństwo, dziadkowie i cała rodzina - powiedział.

- Biskupi proszą o modlitwę w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, a także o wspieranie inicjatyw, które służą temu celowi. Życie jest piękne od poczęcia! To wartość, która jednoczy ludzi na całym świecie, nie tylko katolików i chrześcijan - podsumował ks. Rytel-Andrianik.
Źródło: episkopat.pl

d2mwnsb

Podziel się opinią

Share
d2mwnsb
d2mwnsb
Więcej tematów