Trwa ładowanie...

Rzecznik Andrzeja Dudy broni TVP. "Chłopiec do bicia"

- Mam wrażenie, że telewizja publiczna, szczególnie w ostatnich dniach, stała się bardzo atrakcyjnym chłopcem do bicia. Takim podmiotem, który łatwo się oskarża o różne złe i niecne rzeczy - stwierdził rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski.

Share
Rzecznik Andrzeja Dudy broni TVP. "Chłopiec do bicia"
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Maciek Jaźwiecki
d1o0q2n

Spychalski podkreślił, że w Polsce są instytucje, które zajmują się jakością mediów. - Myślę o Radzie Mediów Narodowych i Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, która posiada instrumenty prawne, przez które może wpływać na media. Jasne, że z całą pewnością są rzeczy w telewizji publicznej, które można robić lepiej. Mam nadzieję, że tak w niedługim czasie będzie - mówił w TOK FM.

Wskazał, że jeśli chcemy obecnie naprawiać życie publiczne w Polsce, to "zacznijmy od siebie". - Pomyślmy, co możemy zrobić. A dopiero później krytykujmy i wymagajmy od innych - apelował.

d1o0q2n

- W ostatnich dniach publicznie się w tej sprawie wypowiadałem, że jestem krytyczny wobec telewizji publicznej. Pan prezydent także wypowiadał się, że jest krytyczny wobec telewizji publicznej - przypomniał Spychalski.

Burza po "Wiadomościach"

Po zamachu na Pawła Adamowicza TVP krytykowana była za sposób, w jaki relacjonowała wydarzenia w Gdańsku. Burza wybuchła po emisji "Wiadomości". W jednym z materiałów o zabójstwie Pawła Adamowicza jako przykład mowy nienawiści podano tylko wypowiedzi polityków PO. Zacytowano Donalda Tuska, który mówił w Sejmie: "wyginiecie jak dinozaury", była także m.in. wypowiedź Radosława Sikorskiego o "dorzynaniu watahy" oraz Grzegorza Schetyny o "PiS-owskiej szarańczy".

- Jeśli w TVP są ludzie, którzy mają odpowiedzialność za własne czyny, powinni się zastanowić nad tym, co się wydarzyło - komentował tydzień temu Tomasz Siemoniak (PO) w programie "Tłit".

Zobacz: Petycja o odwołanie Jacka Kurskiego. Tomasz Siemoniak komentuje:

PSL zaczęło zbierać podpisy pod apelem o zdymisjonowanie prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1o0q2n

Podziel się opinią

Share
d1o0q2n
d1o0q2n
Więcej tematów