Trwa ładowanie...
d22xuil

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ: panie Waszczykowski, na tym polega problem

• Rzeczniczka rosyjskiego MSZ skomentowała słowa Witolda Waszczykowskiego • Waszczykowski powiedział, że Polska oczekuje zwrotu wraku i zniesienia sankcji • Była to z kolei odpowiedź na słowa Władimira Putina, że stosunki między Polską i Rosją są "dalekie od zadowalających" • "Panie Waszczykowski, problem polega na tym, że lista żądań wobec Rosji co roku jest inna" - napisała rzeczniczka MSZ
Share
Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Anna Zacharowa
Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Anna ZacharowaŹródło: AFP, Fot: ALEXANDER NEMENOV
d22xuil

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ odniosła się do niedawnej wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Waszczykowski skomentował słowa Władimira Putina, który stwierdził, że stosunki między naszymi krajami są "dalekie od zadowalających", na co polski minister oświadczył, że Polska oczekuje od Rosji zwrotu wraku Tu-154M i zniesienia sankcji gospodarczych.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ w reakcji na wypowiedź ministra Waszczykowskiego zapytała, czy zniesienie sankcji i zwrot wraku to już wszystkie żądania Polski czy też wszystkie w tej chwili. "Panie Waszczykowski, problem polega na tym, że lista żądań wobec Rosji co roku jest inna, a my ciągle coś jesteśmy Polsce winni i za każdym razem coś innego" - napisała na swojej stronie w internecie Marija Zacharowa.

Przedstawicielka rosyjskiej dyplomacji wyrzuca Polakom, że choć Rosja zrobiła po katastrofie smoleńskiej wszystko, żeby pokazać, iż - jak to ujęła "wasza tragedia jest naszą tragedią", to w zamian została "nagrodzona podejrzeniami i oskarżeniami".

d22xuil

Zacharowa zarzuciła Polsce wspieranie antyrosyjskiego Majdanu na Ukrainie. "Jednocześnie właśnie Polska była tym krajem Unii Europejskiej i NATO, który aktywniej niż inni wzywał do bojkotowania Moskwy, wprowadzenia sankcji itp." - napisała rzeczniczka rosyjskiej dyplomacji.

Na koniec obszernego tekstu Zacharowa podkreśliła, że "szacunek i współpraca są cenne". Zaraz też dodała, że aby osiągnąć te wartości, trzeba "nad nimi pracować”. "I my jesteśmy gotowi" - stwierdziła dyplomatka dodając, że za każdym razem "dobre zamiary" Rosji rozbijają się o nieustanne pretensje Warszawy. "Bez realizmu wszystko będzie tylko iluzją" - podsumowała Marija Zacharowa.

(oprac. Bartosz Lewicki)

Zobacz także:

d22xuil

Podziel się opinią

Share
d22xuil
d22xuil
Więcej tematów