Trwa ładowanie...

Rządowa limuzyna dla męża minister. Przyłapany na łamaniu przepisów

Minister Jadwiga Emilewicz była jeszcze niedawno chwalona, że nie korzysta z rządowego mercedesa, a jeździ autobusem. Moglibyśmy być dumni z pani minister, ale okazuje się, że sprawa wygląda inaczej, bo limuzyną jeździ jej mąż.
Share
Pani minister przysługuje rządowy mercedes
Pani minister przysługuje rządowy mercedesŹródło: East News
d35plfh

"Fakt" przyłapał męża pani minister przedsiębiorczości na tym, jak rano służbowym rządowym mercedesem odwoził dzieci do szkoły.

W dodatku nie stosował się do przepisów ruchu drogowego i omijał stojący na przystanku autobus na podwójnej ciągłej linii.

Jakie było tłumaczenie ministerstwa?

d35plfh

"Kwestia użytkowania samochodu służbowego przez minister przedsiębiorczości i technologii jest uregulowana umową użyczenia samochodu służbowego. Zgodnie z umową osoba biorąca w użyczenie samochód może wykorzystywać samochód w celach prywatnych ponosząc koszty korzystania z samochodu" - taką odpowiedź dostał dziennik na pytanie, ile kosztuje państwa Emilewiczów użytkowanie służbowego auta przez męża pani minister.

"Fakt" przypomina także, że obecnie małżeństwo nie posiada prywatnego samochodu, a jeszcze rok temu byli właścicielami 13-letniego Saaba.

Na stronie internetowej Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii we wtorek po południu ukazało się oświadczenie w sprawie doniesień medialnych na temat samochodu służbowego.

"Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz użytkuje samochód służbowy do celów prywatnych na podstawie przepisów wewnętrznych MPiT, ujętych w Zarządzeniu Dyrektora Generalnego MPiT nr 16 z 2018r. Kwestia ta jest uregulowana umową użyczenia samochodu służbowego. Zgodnie z umową osoba biorąca w użyczenie samochód może wykorzystywać samochód w celach prywatnych, ponosząc koszty korzystania z samochodu. Należności za korzystanie z samochodu służbowego do celów prywatnych są potrącane z wynagrodzenia w cyklach miesięcznych. Zgodnie z umową użyczenia „biorący w użyczenie ponosi koszty korzystania z samochodu w wysokości różnicy iloczynu przejechanych kilometrów i maksymalnej stawki za jeden kilometr przebiegu samochodu osobowego, określonej w przepisach regulujących warunki ustalania i sposób dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych niebędących własnością pracodawcy, a kosztem paliwa poniesionego przez biorącego w użyczenie”. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury stawka za 1 km dla samochodu osobowego o tej pojemności silnika wynosi 0, 8358 zł netto. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Pani Minister często, zwłaszcza poza standardowymi godzinami pracy, nie korzysta z pracy kierowców MPiT" - czytamy w nim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35plfh

Podziel się opinią

Share
d35plfh
d35plfh
Więcej tematów