Trwa ładowanie...
dmwuoep
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rząd Turcji za międzynarodową interwencją zbrojną w Syrii

Premier Turcji Ahmet Davutoglu opowiedział się we wtorek za zorganizowaniem międzynarodowej interwencji zbrojnej z udziałem lotnictwa i wojsk lądowych w sąsiedniej Syrii, która od ponad czterech lat jest pogrążona w wojnie domowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ahmet Davutoglu
Ahmet Davutoglu (AFP)
dmwuoep

- Potrzebujemy zintegrowanej strategii z nalotami i siłami lądowymi, ale Turcja nie da rady zrobić tego sama. Kiedy powstanie koalicja i bardzo dobrze pomyślana, zintegrowana strategia, Turcja jest gotowa włączyć się w jej działania pod każdym względem - oświadczył szef tureckiego rządu.

Taka strategia musi wyjść poza walkę z dżihadystycznym Państwem Islamskim (IS); w przeciwnym razie może powstać próżnia we władzy, w której mogłaby powstać kolejna grupa terrorystyczna - podkreślił.

Davutoglu ponownie zaapelował o utworzenie strefy buforowej w Syrii na granicy z Turcją i odsunięcie od władzy syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada. - Pytanie nie brzmi, w jaki sposób i jak długo Asad się utrzyma, lecz kiedy i w jaki sposób Asad odejdzie - zaznaczył.

dmwuoep

Kryzys w Syrii będzie rozwiązany, gdy syryjscy uchodźcy będą mogli wrócić do swojej ojczyzny - powiedział, dodając: "Dopóki Asad będzie u władzy, żaden uchodźca nie wróci do kraju".

Syria i trwający w tym kraju od 2011 roku konflikt zbrojny będą wśród głównych tematów szczytu przywódców państw G20 w Antalyi na południu Turcji w dniach 15-16 listopada.

dmwuoep

Podziel się opinią

Share

dmwuoep

dmwuoep
Więcej tematów