Trwa ładowanie...

Rząd szykuje zmiany w programie 500 +. Minister Rafalska zdradza szczegóły

Resort rozważa wprowadzenie od 2019 roku waloryzacji progu dochodowego branego pod uwagę przy pierwszym dziecku - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dzięki temu liczba beneficjentów ma nie zmaleć.

Share
Rząd szykuje zmiany w programie 500 +. Minister Rafalska zdradza szczegółyŹródło: Forum, fot: Bartlomiej Kudowicz
d4crql4

Według prognoz państwa na 2017 r. wydatki na 500+ wyniosą prawie 23 mld zł. To prawie 6 mld zł więcej w porównaniu do ubiegłego roku. Minister Elżbieta Rafalska twierdzi jednak, że finansowanie nie jest zagrożone. W maju rozpoczną się natomiast rozmowy o pieniądzach na rok 2018.

Rafalska - jak podaje portal next.gazeta.pl - zapowiedziała także możliwą zmianę w programie, która powinna mocno zainteresować świadczeniobiorców. Ministerstwo rozważa wprowadzenie od 2019 roku waloryzacji progu dochodowego branego pod uwagę przy pierwszym dziecku. - Jeśli będą zmiany to w kryterium na pierwsze dziecko. Zostanie ono podniesione, zgodnie z rosnącymi wynagrodzeniami, aby liczba beneficjentów nie malała. Wysokość świadczenia nie będzie zmieniana, to jest wystarczająca kwota - tłumaczyła minister.

Obecnie wspomniane kryterium dochodowe na pierwsze dziecko wynosi 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł, jeżeli jedno z dzieci jest niepełnosprawne.

d4crql4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4crql4
Więcej tematów