Trwa ładowanie...
d2n8xmo

Rząd: sędziowie bez podwyżek

Rząd proponuje przesunięcie podwyżek płac dla sędziów, referendarzy sądowych, prokuratorów oraz kuratorów sądowych o rok - na 1 styczeń 2003 r. Rząd chciałby też odroczyć w czasie wejście w życie niektórych ustaw.

Share
d2n8xmo

Jak wyjaśniała we wtorek w Sejmie minister sprawiedliwości Barbara Piwnik, propozycje te wynikają z sytuacji finansowej wymiaru sprawiedliwości. Na koniec roku zadłużenie resortu będzie sięgało 350 mln - powiedziała. Minister dodała, że cały wysiłek resortu koncentrować się będzie na przywróceniu płynności finansowej jego jednostek.

Według Piwnik, odroczenie w czasie niektórych rozwiązań legislacyjnych (prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawa o prokuraturze i ustawa o kuratorach sądowych), spowoduje zaoszczędzenie ok. 256 mln zł. Tyle kosztowałoby budżet państwa wejście tych ustaw w życie.

Minister sprawiedliwości powiedziała, że o ile pomysł przesunięcia podwyżek o rok został zaakceptowany przez środowisko sędziowskie, to sprzeciw wzbudził projekt dotyczący przesunięcia w czasie wejścia w życie ustawy o kuratorach sądowych. _ Chciałam podkreślić, że ta propozycja wiąże się z oszczędnościami. Gdyby weszła w życie, to kosztowałaby budżet państwa ponad 80 mln zł_ - podkreśliła Piwnik. (miz)

d2n8xmo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n8xmo
Więcej tematów