Trwa ładowanie...
d1twcvf
IAR

Rząd rozważa odmrożenie płac w sferze publicznej

Odmrożenie płac w sferze publicznej w przyszłym roku to jeden z rozważanych przez rząd pomysłów - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", której dziennikarze powołują się na jednego z członków gabinetu rządu Donalda Tuska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd rozważa odmrożenie płac w sferze publicznej
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1twcvf

Jak czytamy w gazecie, koalicja chciałaby wykonać taki gest pod adresem pracowników budżetówki, zwłaszcza że ich pensje nie rosną od 2008 roku. Hamuje je wciąż trudna sytuacja finansowa państwa.

Rozmówca "Dziennika Gazety Prawnej" zastrzega, że nawet gdyby odmrożenie wynagrodzeń szybko weszło w życie, to nie musi oznaczać automatycznych podwyżek dla wszystkich zatrudnianych w administracji centralnej.

- Od dłuższego czasu w gronie koalicji trwają dyskusje, że trzeba zwiększyć płace, bo najlepsi urzędnicy uciekają na prywatne posady - podkreśla inny z członków rządu.

Pomysł jest rękę zarówno PSL, jak i PO - komentuje gazeta. Odmrożenie płac w budżetówce - przed wyborami - na pewno przyniosłoby koalicji wyborcze punkty. Jeszcze nie wiadomo, jak długo wypłacane miałyby być wyższe pensje dla urzędników. Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

d1twcvf

Podziel się opinią

Share
d1twcvf
d1twcvf
Więcej tematów