Trwa ładowanie...

Rząd planuje powołać komisję walczącą z pedofilią. Chce zdążyć przed końcem kadencji

Kancelaria premiera planuje spełnić obietnicę Mateusza Morawieckiego sprzed wyborów do PE. To była reakcja na film Tomasza Sekielskiego o nadużyciach w kościele. Urząd ds. walki z pedofilią zaproponowały już PO i Fundacja "Nie Lękajcie Się". Rządowe prace są już na ukończeniu.
Share
Kancelaria premiera chce powołać komisję ds. walki z pedofilią
Kancelaria premiera chce powołać komisję ds. walki z pedofiliąŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d1q6gjs

Decyzja o powołaniu komisji, która ma walczyć z pedofilią powstała w reakcji na film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". - Trzeba uniknąć tuszowania takich przypadków i wypalać je żelazkiem - mówił Mateusz Morawiecki przed wyborami. Sprawa jest na tyle poważna, że pilotuje ją kancelaria premiera, a nie ministerstwo sprawiedliwości. Rząd nie zdradza jednak szczegółów.

Gazeta.pl dotarła jednak do informacji, że prace ws. powołania urzędu ds. walki z pedofilią są na ukończeniu. Projekt ma być gotowy tuż przed końcem kadencji Sejmu. Partii rządzącej zależy, aby stało się to przed wyborami. Czasu może jednak nie starczyć. Gdyby nie udało się przyjąć ustawy, wtedy cały proces trzeba będzie zaczynać od nowa.

d1q6gjs

Do końca kadencji zostały trzy posiedzenia Sejmu. Marek Ast, szef sejmowej Komisji Ustawodawczej przyznaje, że może być ciężko. Zazwyczaj uchwalenie ustawy trwa dwa posiedzenia. Projekt musi jednak wpłynąć w lipcu. Powołanie komisji, która ma się zająć przypadkami pedofilii w Kościele, proponowała już wcześniej Platforma Obywatelska oraz Fundacja "Nie Lękajcie Się".

Zobacz także: Jarosław Kaczyński premierem po wyborach? Komentatorzy nie wykluczają takiego scenariusza

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q6gjs

Podziel się opinią

Share
d1q6gjs
d1q6gjs
Więcej tematów