ycipk-130z6d

Rząd planuje powołać komisję walczącą z pedofilią. Chce zdążyć przed końcem kadencji

Kancelaria premiera planuje spełnić obietnicę Mateusza Morawieckiego sprzed wyborów do PE. To była reakcja na film Tomasza Sekielskiego o nadużyciach w kościele. Urząd ds. walki z pedofilią zaproponowały już PO i Fundacja "Nie Lękajcie Się". Rządowe prace są już na ukończeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kancelaria premiera chce powołać komisję ds. walki z pedofilią
Kancelaria premiera chce powołać komisję ds. walki z pedofilią (PAP, Fot: Paweł Supernak)
ycipk-130z6d

Decyzja o powołaniu komisji, która ma walczyć z pedofilią powstała w reakcji na film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". - Trzeba uniknąć tuszowania takich przypadków i wypalać je żelazkiem - mówił Mateusz Morawiecki przed wyborami. Sprawa jest na tyle poważna, że pilotuje ją kancelaria premiera, a nie ministerstwo sprawiedliwości. Rząd nie zdradza jednak szczegółów.

Gazeta.pl dotarła jednak do informacji, że prace ws. powołania urzędu ds. walki z pedofilią są na ukończeniu. Projekt ma być gotowy tuż przed końcem kadencji Sejmu. Partii rządzącej zależy, aby stało się to przed wyborami. Czasu może jednak nie starczyć. Gdyby nie udało się przyjąć ustawy, wtedy cały proces trzeba będzie zaczynać od nowa.

ycipk-130z6d

Do końca kadencji zostały trzy posiedzenia Sejmu. Marek Ast, szef sejmowej Komisji Ustawodawczej przyznaje, że może być ciężko. Zazwyczaj uchwalenie ustawy trwa dwa posiedzenia. Projekt musi jednak wpłynąć w lipcu. Powołanie komisji, która ma się zająć przypadkami pedofilii w Kościele, proponowała już wcześniej Platforma Obywatelska oraz Fundacja "Nie Lękajcie Się".

Zobacz także: Jarosław Kaczyński premierem po wyborach? Komentatorzy nie wykluczają takiego scenariusza

ycipk-130z6d

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-130z6d

ycipk-130z6d